Nie daj się szpiegować Windows 10

W Windows 10 pojawiły się funkcje i usługi, które gromadzą dane dotyczące wszelkiej aktywności użytkowników. Zdaniem wielu osób jest to po prostu bezczelne szpiegowanie. Na szczęście pojawiły się (i wciąż pojawiają) programy, których zadaniem jest ochrona prywatności użytkownika. Oto najciekawsze z nich.


Ashampoo Antispy for Windows 10

Ashampoo Antispy for Windows 10

Ashampoo Antispy for Windows 10

Ashampoo Antispy for Windows 10 to darmowy program, zapewniający ochronę prywatności użytkownikom Windows 10. Dokonuje tego przez udostępnienie opcji konfiguracyjnych, jak na przykład wyłączenie wykrywania lokalizacji, powiadomień, automatycznych aktualizacji, a także funkcji biometrycznych. Posiada także funkcje zablokowania wykorzystywania kamery przez aplikacje oraz innych rzeczy, które niekoniecznie podobają się użytkownikom najnowszego systemu Microsoftu.

Destroy Windows 10 Spying

Destroy Windows 10 Spying

Destroy Windows 10 Spying

Destroy Windows 10 Spying pozwala użytkownikowi zablokować wszelkie aplikacje i usługi przesyłające dane do Microsoftu. Polecany jest osobom, które cenią sobie ochronę prywatności podczas codziennego używania komputera. Umożliwia również na usunięcie tych aplikacji wbudowanych w system Windows 10, których użytkownik nie lubi bądź nie potrzebuje (np. Builder 3D, Xbox, wybrane kafelki newsów). Destroy Windows 10 Spying blokuje także transfer danych z wieloma witrynami gromadzącymi dane, jak ad.doubleclick.net, ads1.msn.com, i1.services.social.microsoft.com czy watson.telemetry.microsoft.com.

Destroy Windows 10 Spying

AntiTrack for Windows 10

AntiTrack for Windows 10

AntiTrack for Windows 10

AntiTrack for Windows 10 to darmowa aplikacja, której zadanie to ochrona prywatności. Umożliwia wyłączenie telemetrii, dostępu aplikacji do połączeń Wi-fi, kamery i innych elementów systemu, a także zbierania danych. Jest bardzo prosta w użyciu - w interfejsie można w każdej chwili włączyć i wyłączyć wybrane opcje. Uwaga - należy wykonywać te operacje na koncie administratora.

DoNotSpy10

DoNotSpy10

DoNotSpy10

DoNotSpy10 było pierwszą na świecie aplikacją do zabezpieczenia użytkowników przed elementami szpiegującymi w Windows 10. Swój cel osiąga poprzez wyłączenie takich elementów jak telemetria, Cortana, pismo odręczne, powiadomienia od aplikacji, geolokalizacja, dostęp aplikacji do kamery, mikrofonu i inne. DoNotSpy10 z pewnością spodoba się każdemu, kto ceni sobie prywatność.

Spybot Anti-Beacon for Windows 10

Spybot Anti-Beacon for Windows 10

Spybot Anti-Beacon for Windows 10

Spybot Anti-Beacon for Windows 10 to darmowy program, którego zadaniem jest ochrona prywatności użytkownika Windows 10 . Jest to aplikacja stworzona przez producentów Spybot Search & Destroy, więc ekspertów w tego typu sprawach. Blokuje on przesyłanie danych do Microsoftu, a są to między innymi usługi telemetryczne, używanie aktualizacji w systemie p2p, wyświetlanie reklam w aplikacjach. Spybot Anti-Beacon for Windows 10 umożliwia zarówno ręczny wybór elementów do zablokowania, jak również automatyczne wyłączenie wszystkich usług tego typu.

Wszystkie opisane w tym artykule aplikacje są darmowe i można pobrać je z naszych stron - wystarczy kliknąć nazwę programu w opisie, aby przejść na stronę pobierania.