Nie daj się wykorzystać. Zachowaj prywatność w sieci

Bezpieczeństwa nigdy dość, dlatego warto zapoznać się z podstawowymi regułami zachowania bezpieczeństwa swoich danych podczas korzystania- z internetu.

Fot.: Tim Mossholder/Unsplash

Internet od samych swoich początków był miejscem, w którym oprócz uczciwych użytkowników grasują także cyberprzestępcy. Niestety - jest to zjawisko, którego nie da się całkowicie wyeliminować, dlatego zawsze będziemy zagrożeni. Jednak jeśli wiemy, w jaki sposób zachowywać się podczas przebywania online, znacznie redukujemy ryzyko stania ofiarą włamań, kradzieży danych czy też innych nieprzyjemnych incydentów. Zauważmy przy tym, że każdy system Windows ma swój mechanizm ochronny - Windows Defender - który sprawuje się nieźle, jednak nie eliminuje całkowicie konieczności nabycia programu antywirusowego.

Pomimo tych dwóch zabezpieczeń - Defender i antywirusa - to w dużej mierze przede wszystkim zachowanie użytkownika decyduje o tym, czy hakerowi uda się go zwabić swoimi sztuczkami, czy też będzie on w stanie zobaczyć zastawioną pułapkę. To właśnie nauce tego, na co zwracać uwagę, poświęcamy poniższy tekst. Ponieważ zagadnienie jest dość obszerne, dla przejrzystości prezentujemy je w formie galerii. Warto zapamiętać te zasady, ponieważ dzięki ich przestrzeganiu Twoje bezpieczeństwo w sieci znacznie dzięki temu wzrośnie.

Zobacz również:

Zachowaj prywatność w sieci

Fot.: Jefferson Santos/Unsplash


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: