NoScript - blokowanie skrytpów w Firefoxie

NoScript to obowiązkowa pozycja na komputerze każdego przeczulonego pod względem bezpieczeństwa administratora lub rodzica. Dodatek ten pozwoli zabezpieczyć przeglądarkę Firefox przed wykonywaniem potencjalnie niebezpiecznych skryptów JavaScript na stronach.

NoScript to już drugie omawiane przez nas narzędzie tego samego autora, Giorgio Maone. Programista ten jest twórcą równie użytecznego dodatku do Firefoxa, FlashGot, pozwalającego nam zwiększyć funkcjonalność dowolnego, zainstalowanego w systemie menadżera pobierania plików.

Omawiany dzisiaj dodatek pozwala nam zablokować dowolny skrypt na przeglądanej stronie WWW, zwiększając tym samym poziom bezpieczeństwa naszej przeglądarki oraz stabilności całego systemu.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić, czy Twoje hasło zostało skradzione?
  • The Sims 4: Razem Raźniej - ile kosztuje nowy dodatek do gry?

Jak się nietrudno domyśleć, skrypty nie są jedynym możliwym elementem do blokowania. Program równie dobrze radzi sobie z usuwaniem wszelkiego rodzaju obiektów flash, apletów Java, czy innych elementów obsługiwanych przez wtyczki.

Program nie opiera się o białe i czarne listy domen, jak robią to niektóre nakładki na Internet Explorera, ani nie bazuje na liście wyjątków, jak ma to miejsce w Operze. Domyślnie blokowane są wszystkie obiekty i skrypty na stronie, a do listy zaufanych możemy dodać dopiero te elementy, których działanie znamy lub których dostawca znany jest z dbania o bezpieczeństwo użytkowników.

Działanie dodatku obrazujemy W naszym materiale filmowym. Wszystkim czytelnikom zaś radzimy niezwłocznie pobrać i sprawdzić dodatek w akcji.

Pobierz NoScript 1.8.6

Producent/dystrybutor: Giorgio Maone

Data dodania: 2008-11-24

Rozmiar pliku: 319,82 KB

Nazwa pliku: noscript-1.8.6.xpi

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT/2000/XP/Vista