Norton Online Family - ochrona rodzicielska w chmurze

Usługa firmy Symantec to jedno z bardziej kompletnych i przyjaznych narzędzi dla rodziców. Norton Online Family nie tylko śledzi poczynania dziecka w Sieci, ale pozwala też na blokowanie nieodpowiednich stron.

Program jest połączeniem usługi sieciowej dla rodziców i małej aplikacji Norton Safety Minder, instalowanej na komputerach, z których korzystają dzieci. Takie rozwiązanie pozwala na monitorowanie aktywności dziecka zdalnie - z pomocą strony internetowej.

Część przeznaczona dla rodziców składa się z pięciu zakładek. Najważniejszą z nich jest Internet, gdzie dokładnie określić można jakie strony internetowe nie są dozwolone dla naszych dzieci. Do wyboru jest 47 kategorii blokowanych witryn, a wśród nich: alkohol, hakerstwo komputerowe, nienawiść, pornografia i sekty. Filtrowanie stron może być automatycznie dopasowane do wieku dziecka. Co istotne, usługa pozwala wskazać sposób, w jaki nadzorowana jest aktywność dzieci. Do wyboru mamy opcje: Ostrzegaj, ale zezwalaj, Zablokuj i Tylko monitoruj.

Kolejne zakładki programu to Wyszukiwanie, wraz z możliwością uruchomienia funkcji Safe Search (blokowanie treści w wynikach wyszukiwarek), a także Komunikatory internetowe i Serwisy społecznościowe.

Norton Online Family umożliwia dzieciom wyświetleniem tzw. Reguł domu. W praktyce oznacza to, że wiedzą one jak działa ochrona i czego oczekują od nich rodzice.

Więcej informacji: Norton Online Family


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: