Odtwarzacze multimedialne, które warto znać!

Czy to film, czy muzyka, zawsze przyda się dobry odtwarzacz, za pomocą którego będzie można obejrzeć i odsłuchać dany materiał w najlepszej jakości. Jeśli systemowe odtwarzacze nie wystarczają, warto spróbować czegoś innego. Oto kilka programów, które dobrze zawsze mieć pod ręką.


ALLPlayer

Odtwarzacze multimedialne, które warto znać!

ALLPlayer

ALLPlayer to popularny polski odtwarzacz plików multimedialnych. Odtwarza filmy zapisane w wielu formatach, w tym także DVD, obraz z kamer internetowych lub klipy z płyt CD. Program umożliwia także podgląd niedociągniętych plików filmowych (FIXAVI), wyświetla napisy zsynchronizowane z odtwarzanym obrazem oraz potrafi pobierać je z kilku serwisów www. Posiada także wbudowaną wyszukiwarkę filmów. Odtwarzacz jest wyposażony we wszystkie aktualne kodeki, które wykorzystują sprzętowe wspomaganie wyświetlania filmów, dzięki czemu nie ma problemów z otwarciem żadnego pliku wideo. Zwraca również uwagę szeroka oferta stacji radiowych - istnieje łatwy wybór rodzaju muzyki - oraz wygodna playlistę z łatwym dostępem do ulubionych utworów muzycznych. Interfejs ALLPlayera wzorowany jest na obsłudze urządzeń mobilnych i osoby posługujące się na co dzień tabletami i smartfonami nie będą miały żadnych problemów z jego obsługą. Dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji programu, takich jak korekcja obrazu, dźwięku czy obsługa napisów jest bardzo intuicyjny i polega na wybieraniu odpowiednich "kafelków" na ekranie odtwarzacza. Warto dodać, że istnieją również wersje tego odtwarzacza na systemy iOS oraz Android.

VLC media player

Odtwarzacze multimedialne, które warto znać!

VLC Media Player

VLC media player to odtwarzacz, który przez lata uchodził za program mogący odtwarzać dosłownie wszystkie istniejące formaty plików audio i wideo. Pod tym względem nic się nie zmieniło, a ponadto bez żadnych problemów radzi sobie z płytami DVD, VCD oraz z mediami strumieniowymi, zapewniając przy tym pełną obsługę napisów. Wśród obsługiwanych formatów muzycznych znajdziemy m.in. MP3, OGG, FLAC, WAV, WMA. VideoLan Client odtworzy filmy zapisane w formacie DivX, XviD, Intel Video, 3ivX, Theora, WMV. VLC Media Player posiada możliwość uruchomienia go w trybie serwera dla wysyłki transmisji strumieniowych. Aplikacja posiada prosty, intuicyjny interfejs, który został wzbogacony o moduł wizualizacji dźwięku. Program w pełni wykorzystuje instrukcje multimedialne procesora.

5KPlayer

Odtwarzacze multimedialne, które warto znać!

5KPlayer

5KPlayer to wielofunkcyjny odtwarzacz multimedialny, przeznaczony do odtwarzania nagrań w takich jakościach jak 4K, 5K i standardowych rozdzielczoścachi. Pozwala również na organizację multimediów, ma także wbudowaną funkcję pobierania klipów wideo z popularnych serwisów jak Facebook, Yahoo, DailyMotion, Vimeo, Vevo, Metacafe, Vube, Vine, UStream i inne. Posiada pełną obsługę stramingu z urządzeń Apple, jak iMac, iPhone, iPad oraz MacBook do Apple TV. Wśród formatów obsługiwanych przez program znajdują się m.in. MKV, M2TS, AVCHD, AVI, WMV, MP4, MP3, FLAC, AAC, APE. 5KPlayer to także możliwość słuchania internetowych radiostacji. Jedną z jego funkcji jest możliwość pobrania tylko ścieżki audio z wybranego klipu wideo. Aplikacja posługuje się specjalną technologią TrueTheater do wyświetlania obrazu w jak najlepszej jakości i z perfekcyjnym dźwiękiem audio. Dostępna jest za darmo w pełnej wersji, jednak kosztem pokazujących się reklam.

Kodi (XBMC)

Odtwarzacze multimedialne, które warto znać!

Kodi

Kodi (wcześniej XBMC) to zaawansowany odtwarzacz multimediów, który może pełnić rolę domowego centrum rozrywki. Program dostępny jest w trzydziestu wersjach językowych, obsługuje napędy optyczne, umożliwia uruchamianie filmów z obrazów ISO, a także większości formatów multimediów zarówno audio, wideo, jak i plików graficznych. Dodatkowo aplikacja posiada mechanizm prezentowania prognoz pogody, zdjęć itp. Kodi posiada bardzo atrakcyjny i intuicyjny interfejs, który można bardzo łatwo obsługiwać pilotem, siedząc przed ekranem telewizora, a także w łatwy i szybki sposób skonfigurować pod własne potrzeby. Dodatkowo aplikacja wyposażona została w mechanizm do odtwarzania wizualizacji.

Zoom Player

Odtwarzacze multimedialne, które warto znać!

Zoom Player

Zoom Player to program do obsługi multimediów, bezpłatny dla użytkowników domowych. Mamy tu wsparcie dla mnóstwa formatów audio i wideo oraz obsługę płyt Audio CD, VCD, DVD, Blu - ray. Aplikacja oferuje wszelkie możliwe funkcje, do których odstęp otrzymujemy przez łatwy w obsłudze, intuicyjny interfejs. Oprócz tego Zoom Player może posłużyć jako program do tworzenia i zarządzania biblioteką multimediów. Zoom Player w płatnych wydaniach posiada niedostępne w tej wersji funkcje, jak na przykład zapisywanie własnych ustawień audio i wideo, tworzenie playlist czy nawet tworzenie dzwonka do telefonu komórkowego z posiadanych mediów.

PlayPad Media Player

Odtwarzacze multimedialne, które warto znać!

PlayPad Media Player

PlayPad Media Player to odtwarzacz multimedialny, który pozwala na odtwarzanie w wysokiej jakości plików audio i wideo. Obsługuje także muzykę z płyt DVD i Audio CD. Na liście formatów wideo, które wspiera, znajdują się takie jak .mkv, .flv, .mp4, .avi, .swf, .mov, .wmv, .vob and .webm. Jeśli chodzi o audio, to znajdziemy tu oprócz wsparcia dla popularnych formatów także obsługę playlist. Za pomocą tej aplikacji można również rippować płyty CD. Kolor interfejsu programu może być zmieniany. PlayPad Media Player posiada także inne użyteczne funkcje, np. wyszukiwanie w sieci okładki słuchanego albumu, tworzenie klawiszy multimedialnych, itp. Nie brak także graficznego equalizera, którym można dokonywać ustawień. Użytkownik może tworzyć playlisty audio, wideo oraz łączone.