Okiełznaj Google - 10 fajnych przeglądarkowych wtyczek

Przedstawiamy dziesięć przeglądarkowych wtyczek, które pomogą okiełznać produkty Google. Wyszukiwarka, Gmail, Android - korzystanie z nich może stać się dużo przyjemniejsze! Przygotowaliśmy też coś dla chroniących swoje dane przed Google.


Google przestaje kojarzyć się z wyszukiwarką, a zaczyna z całym Internetem. Poczta, dokumenty, wideo, a nawet system operacyjny. Wszystko z logo firmy, która powstała niecałe 12 lat temu. Przygotowaliśmy zestawienie wybranych przeglądarkowych aplikacji, które mogą pomóc w okiełznaniu popularnych produktów Google z wyszukiwarką oraz Gmailem na czele. Na koniec bonus - przydatna wtyczka dla użytkowników stroniących od produktów amerykańskiej firmy.

SearchPreview

Pobierz:

SearchPreview dla Chrome

Google Translator for Firefox

Pobierz:

Google Translator for Firefox

Chrome to Phone

Pobierz:

Chrome to Phone

Wyszukuj z miniaturkami stron

Google zaprezentował już system umożliwiający obejrzenie podglądu strony wprost z wyników wyszukiwania. Niestety by go uaktywnić nie dość, że trzeba dodatkowo "kliknąć" obok danej pozycji, to jest on w stanie pokazać tylko jedną witrynę na raz.

Zobacz również:

  • RealmeUI może i jest młode, ale sprawuje się świetnie. Wszystko, co musisz wiedzieć o Androidzie od Realme
  • Jak sprawdzić, co Google wie o Tobie?

Istnieje jednak dużo lepsza alternatywa dla osób chcących podglądać strony przed wejściem na nie - wtyczka SearchPreview. Rozszerzenie do przeglądarki Chrome dodaje na stałe miniaturki stron z wyników wyszukiwania. Będą one umieszczone po lewej stronie i pozwolą niezwykle szybko zorientować się czy dana witryna odpowiada naszym potrzebom.

Pobierz:

SearchPreview dla Chrome

Przetłumacz

W dzisiejszych czasach usługa Google Translate staje się synonimem słowa "przetłumacz". Nic dziwnego, niewiele internetowych translatorów posiada taką bazę języków oraz zbliżone możliwości. Dzięki dodatkowi Google Translator for Firefox, usługa ta stanie się jeszcze szybsza i wygodniejsza w użyciu.

Plug-in będzie cały czas dostępny pod prawym przyciskiem myszy. By z niego skorzystać wystarczy jedynie zaznaczyć dowolny tekst w przeglądarce, kliknąć i wybrać opcję przetłumaczenia z użyciem Google Translator for Firefox. Usługa zajmie się resztą tłumacząc dowolny tekst na język ustalony przez nas wcześniej w opcjach programu. Wtyczka ciągle posiada pewne niedociągnięcia i nie pozwala tłumaczyć bardzo dużych fragmentów tekstu na raz jednak jest jednym z najszybszych narzędzi tego typu.

Pobierz:

Google Translator for Firefox

"Rozszerz" Androida

Android jest obecnie jednym z najbardziej uznanych systemów operacyjnych na urządzenia przenośne. Wielu użytkowników traktuje tę platformę jako "przedłużenie" komputera. A co gdybyśmy naprawdę chcieli je wygodnie powiązać?

W takim wypadku z pomocą przyjdzie wtyczka Chrome to Phone. Zgodnie z opisem, dzięki niej użytkownik może "łatwo przekazywać linki, mapy oraz zaznaczone numery telefonów i fragmenty tekstu bezpośrednio na urządzenie z systemem Android".

By skorzystać z tego udogodnienia, Chrome to Phone musi być zainstalowane zarówno w przeglądarce Chrome, jak i telefonie użytkownika. Aplikację na komórkę można znaleźć w Android Markecie. Do jej działania wymagane jest urządzenie pracujące pod kontrolą Androida 2.2 (Froyo) lub nowszego. Poniżej prezentujemy link do przeglądarkowego odpowiednika.

Pobierz:

Chrome to Phone


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: