Opera 9.60 - przegląd nowości

Nowe wersje Opery pojawiają się regularnie co kilka miesięcy. Najnowsza z nich wprowadza kilka ciekawych udoskonaleń, które prawdopodobnie w niedługim czasie staną się standardem w każdej przeglądarce i kliencie pocztowym.

Zmiany w programie objęły głównie klienta poczty. Programiści postanowili ułatwić nam kontrolę nad korespondencją, przez możliwość segregowania wiadomości według wątków. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskamy szybki dostęp do najbardziej interesujących nas tematów lub adresatów. Jest to też kolejny krok w walce ze spamem. Mamy bowiem możliwość nie tylko śledzenia określonych wątków i nadawców, ale także blokowania ich, jeśli wiemy, że otrzymywane od nich wiadomości są niewiele warte.

Jeśli chodzi o samą przeglądarkę, to zmiana jest tylko jedna. Bynajmniej jedna odczuwalna, bo nie liczymy przecież poprawek błędów, czy wsparcia dla nowych technologii. Wersja 9.60 zyskała naprawdę pożyteczny element - wskaźnik przewiania. Jest to nic innego jak prosta kreska, rysowana bezpośrednio na stronie, mająca zasygnalizować nam, w którym miejscu skończyliśmy czytanie.

Przegląd nowości oraz informacje o tym, gdzie możemy je znaleźć zobaczymy w naszej wideoprezentacji. Zapraszamy do oglądania.

Pobierz Opera 9.60

Producent/dystrybutor: Opera Software

Data dodania: 2008-10-16

Rozmiar pliku: 7,1 MB

Nazwa pliku: Opera_960_int_Setup.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 95/98/NT/2000/XP/2003/Vista