Opera Mail - łatwy sposób na pocztę

Prosty klient e-mail wbudowany w przeglądarkę to jedna z ciekawszych opcji Opery 10. W aplikacji można m.in. zarządzać folderami na serwerze (IMAP), podzielić wiadomości z pomocą etykiet i dodać znajomych do książki kontaktowej.


Przeglądanie stron i odbieranie poczty to dwie najczęstsze czynności, które wykonujemy przy komputerze. Aby zaoszczedzić nieco czasu, możemy też połączyć te dwie rzeczy, np. korzystając z funkcji Opera Mail.

Jak skonfigurować skrzynkę pocztową?

1. Pobieramy przeglądarkę Opera 10.63 z działu Download.

Zobacz również:

2. Po instalacji i włączeniu przeglądarki, wybieramy Menu > Konta poczty i czatu.

3. Klikamy "Tak", rozpoczynając konfigurację. W menu "Jakie konto chcesz używać?", wybieramy "Poczta" i klikamy dalej.

4. Po wpisaniu danych, przechodzimy dalej i ustawiamy login oraz hasło skrzynki e-mail. Użytkownicy Gmaila docenią obsługę IMAP - czyli współpracę z folderami po stronie serwera.

5. Po kliknięciu "Zakończ", pojawi się klient poczty. Jest dość łatwy w użyciu, a wiadomości podzielić można wg etykiet (klikając prawym przyciskiem myszy e-mail i wybierając "Etykieta").

6. W prawym dolnym rogu pojawi się informacja o nowym e-mailu. Adresy znajomych dodać można, klikając w menu po lewej ikonkę "Kontakty".

Opera Mail - i już!

Prawda, że proste? Opera świetnie radzi sobie z wiadomościami HTML, nadal jednak, jest to raczej klient dla niewymagających.

Osoby, które otrzymują mnóstwo e-maili, docenią z pewnością możliwości programów pocztowych The Bat i Thunderbird. Warto też sprawdzić sieciowy klient Gmaila wraz z dodatkiem informującym o nowych listach.