PS5 - jak zmienić tapetę, motyw i tło profilu?

W jaki sposób możemy spersonalizować wygląd naszego profilu w konsoli PlayStation 5? Wystarczy do tego kilka prostych czynności.

Użytkownicy komputerów oraz konsol lubią, gdy prezentują się tak, jak oni tego sobie życzą. Dlatego też w każdym urządzeniu mamy dostępne liczne opcje konfiguracji i personalizacji ustawień, począwszy od dźwięków powiadomień, na tapetach tła i awatarach kończąc. Jak pod tym względem prezentuje się PlayStation 5?

Najnowsza konsola Sony wciąż oferuje nam dużo mniej możliwości personalizacji, niż ma to miejsce w jej poprzedniczce. PlayStation 4 pozwalało nam chociażby z łatwością pobierać obrazy i zmieniać tło ekranu głównego. Takiej funkcji, przynajmniej na ten moment, w PlayStation 5 nie uświadczymy. Możemy jedynie zakładać, że gracze będą mieli taką możliwość w niedalekiej przyszłości.

Zobacz również:

PS5 - jak zmienić tapetę, motyw i tło profilu?

Ekran główny PlayStation 5

Dostępna jest jednak opcja zmiany obrazu, który wyświetla się w tle profilu gracza. Dokonać możemy tego w kilku prostych krokach:

  1. Za pomocą kontrolera należy wejść w profil. Ikona znajduje się w prawym górnym rogu ekranu głównego, obok ikony ustawień;
  2. Wybrać menu „Profil”;
  3. W menu profilu należy wybrać funkcję edycji profilu: ikona ołówka po prawej stronie ekranu;
  4. Wybrać opcję „Zdjęcie tła”, a następnie „wybierz zdjęcie”. Tam dostępnych jest kilka folderów z zapisanymi przez nas obrazami;
  5. Kolejny ekran pozwoli nam na odpowiednie wykadrowanie wybranego obrazu oraz zapisanie go w prawym dolnym rogu.

Zobacz także: PS5 – gdzie i kiedy będzie można kupić konsolę? Kompletna lista sklepów.

Grafika: PlayStation Polska


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: