Palit prezentuje GeForce RTX 40 – serie GameRock oraz GamingPro

Znany producent kart graficznych Palit Microsystems Ltd. z dumą przedstawia serie GeForce RTX 4090, GeForce RTX 4080 16 GB i 12 GB. Tworzone ze szczególną dbałością o każdy pojedynczy egzemplarz, najnowsze karty Palita mają charakteryzować się nie tylko estetycznym wyglądem, ale też wyjątkowym systemem chłodzenia.

fot. Palit

Wykorzystując nową, bardzo wydajną architekturę NVIDIA Ada Lovelace, trzecią generację RTX, karty z serii GeForce RTX 40 oferują graczom olbrzymi skok wydajności, renderowanie neuronowe i wiele innych możliwości wiodącej platformy. Olbrzymi postęp w technologii GPU to brama do wciągającego świata gier, niesamowitych możliwości SI i szybszego generowania treści. Nowe GPU umożliwiają grafice najwyższej jakości wykonanie kolejnego kroku w przyszłość.

GeForce RTX 4090 GameRock - The Midnight Kaleidoscope

Kontynuując tradycje designu poprzednika, kryształy na karcie Palit GeForce RTX 40 GameRock zmieniły się w „Gwiezdną Czerń,” oferując użytkownikom nowy poziom blasku i mocy.

Zobacz również:

 • Nvidia RTX 4070 – wszystko, co wiemy, cena, gdzie kupić [18.08.2023]
 • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
 • GeForce RTX 4060 już w sprzedaży. Zgadniesz, jaką ma cenę?

Z bliska na karcie można zauważyć migoczące gwiazdy zatopione w czarnej, krystalicznej powierzchni układu chłodzenia. Przy wyłączonym podświetleniu tworzą one subtelne wrażenie delikatnego dzieła sztuki, oraz błyszczący kalejdoskop po włączeniu ARGB. Z nową technologią One Two Sync nie ma potrzeby korzystania z oprogramowania. Podświetlenie karty może być łatwo zsynchronizowane z innym urządzeniami zgodnymi z ARGB za pomocą jednego kabla.

Aby zaoferować układ chłodzący nowej generacji, taki który okiełzna olbrzymi pobór energii, karty Palit GeForce RTX 40 wyposażone są w całkowicie nowy wentylator Gale Hunter. Łopatki wentylatora – Gale Talon i aerodynamiczne końcówki – Fantail zapewniają skoncentrowany przepływ strumienia powietrza dla zachowania optymalnej wydajności aerodynamicznej. Finy radiatora - Y Formula - dzięki odpowiedniemu uformowaniu zwiększają powierzchnię kontaktu i zapewniają dalsze, bezproblemowe prowadzenie powietrza. To wszystko w połączeniu z Ciepłowodami i większą Komorą Parowania sprawia, że ciepło może być natychmiast odbierane i rozpraszane.

GeForce RTX 4090 GameRock wyposażona jest w Płytkę podtrzymującą i Wyjątkowy Metalowy Backplate dostarczające karcie odpowiedniej sztywności. Backplate z grawerunkiem i błyszczącym wykończeniem to wyjątkowe połączenie technologii i sztuki.

 • GeForce RTX 4090 GameRock OC
 • GeForce RTX 4090 GameRock
 • GeForce RTX 4090 GameRock OmniBlack

Seria GeForce RTX 4080 16 GB GameRock

Palit GeForce RTX 4080 16 GB GameRock oferuje w większości te same funkcje co RTX 4090 GameRock.

Palit prezentuje GeForce RTX 40 – serie GameRock oraz GamingPro

fot. Palit

Aby zaproponować wybór użytkownikom, którzy preferują czystą czerń, Palit oferuje także wersję GameRock OmniBlack karty GeForce RTX 4090 i RTX 4080 16 GB. Bez świecącego rozpraszacza gracze i twórcy, którzy chcą korzystać z całkowicie ciemnego środowiska będą w stanie uwolnić swą najciemniejszą stronę osobowości.

 • GeForce RTX 4080 16 GB GameRock OC
 • GeForce RTX 4080 16 GB GameRock
 • GeForce RTX 4080 16 GB GameRock OmniBlack

Seria GeForce RTX 4080 12 GB GameRock & GamingPro

W serii GeForce RTX 4080 12 GB, Palit proponuje nie tylko czarną krystaliczną wersję GameRock. Zaplanowana na później wersja GameRock Classic wyposażona będzie w przezroczystobiałe kryształowe wykończenie, tak aby zaspokoić oczekiwania zarówno zwolenników białych jak i czarnych kart.

Dla użytkowników preferujących klasyczny design najlepszym wyborem będzie seria Palit GamingPro. Równie wydajna jak GameRock, seria GamingPro jest wyposażona w solidny układ chłodzenia z wentylatorem Gale Hunter, finami radiatora Y Formula i ciepłowodami. Wszystko to sprawia, że karta jest w stanie podołać każdemu wyzwaniu jakie postawi przed nią gracz lub twórca.

Łącząc stalowoczarny I srebrnoszary surowy, przemysłowy design ze wsparciem dla ARGB, GeForce RTX 4080 12 GB GamingPro bez problemów wpasuje się w każdą konfigurację.

 • GeForce RTX 4080 12 GB GameRock OC Classic
 • GeForce RTX 4080 12 GB GameRock Classic
 • GeForce RTX 4080 12 GB GameRock OC
 • GeForce RTX 4080 12 GB GameRock
 • GeForce RTX 4080 12 GB GamingPro OC
 • GeForce RTX 4080 12 GB GamingPro


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: