Pendrive - Całkowite usuwanie śladów po dyskach USB

Ten, kto przeważnie korzysta w pececie z kluczy USB lub innych przenośnych nośnikach danych, pozostawia mnóstwo śladów po odnośnikach do nieistniejących plików. To, co ma pomagać użytkownikom, a więc listy historii gromadzące ostatnio używane pliki w systemie Windows i pakiecie Office, w tym przypadku obniża produktywność. Gdy dany nośnik nie jest włożony do gniazda USB, odnośniki prowadzą donikąd.

Pendrive - Całkowite usuwanie śladów po dyskach USB

Bezpłatny program ProEject automatycznie porządkuje listy historii, usuwając odnośniki ostatnio przywoływanych plików na wymiennych nośnikach danych.

W tej sytuacji pomoże ci angielskojęzyczny, bezpłatny program ProEject. Służy do automatycznego porządkowania list historii systemu Windows, pakietu Office i popularnych aplikacji. Po uruchomieniu narzędzie wyświetli listę napędów i usuwa odnośniki w listach ostatnio przywoływanych plików na wybranym wymiennym nośniku danych. Ponadto kasuje ewentualne skróty w katalogu plików tymczasowych menu Wyślij do i oczyszcza z odsyłaczy do dysków USB folder Recent, menu szybkiego uruchamiania, a w Windows 7 również menu Start. Na dodatek ProEject zamyka wszystkie aplikacje uruchomione na dyskach USB, wymusza dokończenie wszystkich operacji zapisu i zachowania niezapisanych dotychczas danych. Na koniec zwalnia napęd USB. Na życzenie program wyświetla spis wszystkich wykonanych przez siebie czynności. Można go minimalizować do obszaru powiadomień na pasku zadań. Ze względów bezpieczeństwa ProEject nie zapewnia funkcji wysuwania twardych dysków, aby nie usunąć omyłkowo odnośników na dysku zawierającym system operacyjny.

Aplikacja działa bez konieczności instalowania, więc można ją skopiować na pendrive i mieć zawsze pod ręką.

Zobacz również:

  • Super oferta x-kom: laptopy i akcesoria do 700 zł taniej