Pięć najlepszych przeglądarek internetowych dla Androida

Na Androida powstało bardzo dużo różnych przeglądarek internetowych, jedne lepsze drugie gorsze niż domyślnie preinstalowana na urządzeniach. Która jest najlepsza, czy jest to Opera Mini? Abyście nie musieli testować wszystkich przygotowaliśmy dla Was zestawienie pięciu najlepszych z nich.

Dużą zaletą systemu Android jest możliwość wymiany praktycznie każdej aplikacji systemowej na jej odpowiednik z Marketu. Nie mają takiej możliwości użytkownicy większości innych platform. Dzięki temu otwierając link z emaila możemy od razu otworzyć go w wybranej przez nas aplikacji bez uprzedniej konieczności jego kopiowania, jak ma to miejsce w Symbianie.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie (prócz limitu wbudowanej pamięci w urządzeniu) aby korzystać z kilku przeglądarek jednocześnie, a tylko jednej jako domyślnej. Tylko od Was zależy ile z nich umieścicie w swoim urządzeniu, a każda może się sprawdzić lepiej przy innych czynnościach. Niektóre wyświetlają tylko mobilne wersje stron, inne zaś nie radzą sobie z obsługą technologii Flash lub poprawnym zawijaniem tekstu.

Najlepsze przeglądarki

Google nie udostępnił jeszcze przeglądarki Chrome na urządzenia mobilne, nie zaprezentował jej także przy okazji premiery nowej wersji systemu Ice Cream Sandwich. W Android Market znajduje się dużo więcej przeglądarek niż wymieniliśmy, ale wybraliśmy tylko te faktycznie naszym zdaniem warte uwagi. Zapraszamy do przejrzenia całej galerii pięciu wybranych przez nas najlepszych przeglądarek i przetestowania wszystkich z nich. Aby do niej przejść, kliknijcie obrazek poniżej. A jeśli uważacie, że którejś przeglądarki zabrakło - koniecznie dajcie o tym znać w komentarzach i postarajcie się nas o tym przekonać.

Pięć najlepszych przeglądarek internetowych dla Androida

Galeria: Pięć najlepszych przeglądarek internetowych dla Androida