Pięć rzeczy, które można robić, kiedy nie działa Facebook

Portale społecznościowe stały się integralną częścią naszego życia. Korzystamy z nich często do wymiana informacji oraz komunikacji ze znajomymi. Co jednak zrobić, kiedy z jakiegoś powodu gigant, jakim jest Facebook, jest niedostępny?

W momencie, kiedy piszę te słowa, Facebook doświadcza jakiegoś rodzaju przerwy technicznej - prawdopodobnie jest to związane z wprowadzeniem nowych stron dla profilu użytkownika. Nikt nie wie, jak długo może trwać taka przerwa.

Jak na ironię moją pierwszą myślą było umieszczenie odpowiedniej aktualizacji statusu w serwisie Facebook. Nawet kiedy mój mózg mówił mi, że nie mogę tego zrobić, to moje palce odruchowo klikały na zakładkę prowadzącą do strony głównej Facebooka.

Oto przykład, jak wielu z nas uzależniło się od używania portali społecznościowych. Cały czas mając to w głowie, uznałem, że sporządzę małą listę sposobów, które pomogą przetrwać chwilową niedostępność Facebooka.

1. Wypróbuj Twittera…

2. Potrzebujesz rozmowy? Zawsze możesz powrócić do komunikatorów (pamiętasz je?). Wersja bardziej rozbudowana: wróć do IRCa.

3. Nadal potrzebujesz rozmowy? Możesz wykorzystać telefon (pamiętasz to?). Mogę się założyć, że nie dzwoniłeś do mamy od wieków.

4. Podrzyj wyblakłe ubrania i porządnie wyczyść klawiaturę i mysz. Na pewno nie pożałujesz.

5. Przeczytaj książkę. Książki są wspaniałe. Spędzamy tak dużo czasu jedynie z krótkimi tekstami statusów, że zapomnieliśmy już, jak to jest czytać porządny tekst…

Ooooo! Facebook wrócił! Czas uaktualnić status!