Piękniejszy Dropbox dzięki Views.fm

Dropbox to jedna z najlepszych usług do dzielenia się plikami w Sieci. Dzięki Views.fm katalogi ze zdjęciami, filmami i muzyką wyglądają elegancko i łatwo można się nimi dzielić.

Jeśli nadal nie wiesz, co to jest Dropbox, przeczytaj koniecznie jeden z naszych archiwalnych poradników.

Dropbox to narzędzie do przechowywania i synchronizacji danych. Po zainstalowaniu aplikacji na dysku, pojawia się nowy folder o nazwie "My Dropbox". Wszystko co jest w nim zapisywane natychmiast pojawia się w chmurze.

Zobacz również:

  • Bądź produktywny i zapanuj nad chaosem w swojej głowie! Oto najlepsze aplikacje do robienia notatek

Oczywiście, z usługi można też korzystać w przeglądarce. Aplikacja online ma niestety kilka minusów. Nie najlepiej wyświetla galerie zdjęć, dzielenie się plikami z przyjaciółmi jest nieco trudne kiedy nie oznaczymy swoich folderów jako "publiczne". Inny problem to brak dobrego odtwarzacza audio.

Views.fm - "skórka" do Dropboksa czy może coś więcej?

W tym miejscu pojawia się Views.fm. Twórcami usługi są Gordon Cieplak i Tyler Love - designerzy i programiści, związani z projektami, takimi jak 8tracks i Tumblr.

1. Aby skorzystać z Views.fm, należy wejść na stronę główną i wybrać opcję Get started. Po dokonaniu rejestracji i połączeniu z kontem Dropbox, można już zalogować się w serwisie.

2. Nowa usługa to "tylko" przeglądarka. Nie można tu zedytować nazwy plików, kopiować, usuwać itp. Najważniejsza funkcjonalność to przycisk Share, który pozwala udostępnić plik lub folder na kilku zasadach.

3. Po kliknięciu Share, użytkownik może wybrać czy chce dzielić dane ze wszystkimi, a może tylko z grupą przyjaciół. W tym drugim przypadku podajemy po prostu e-maile zaufanych osób.

4. Stworzona galeria / lista piosenek będzie dostępna pod adresem: views.fm/nazwa_użytkownika/tytuł.

Główna zaleta usługi to szczególny wygląd dla folderów z muzyką, z obrazkami, z filmami i ze zwykłymi plikami. Początkujący internauci mogą w ten sposób łatwiej je przeglądać.

Jak na razie Views.fm dostępne jest tylko z kontem Dropbox. Twórcy nie wykluczają kolejnych wersji dla innych usług współdzielenia plików.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: