PowerArchiver 2009 - kompresja w kilku formatach

PowerArchiver to pamiętający jeszcze czasy świetności Windowsa 98 archiwizer plików, kompresujący dane do jednego z kilku formatów plików. Aplikacja doskonale radzi sobie z odczytywaniem ponad 20 typów archiwów, wspierając przy okazji zapis do 12 z nich.

Mimo, że aplikacja nadal występuje w wersji testowej, wydaje się, że nie powinna stwarzać problemów nawet w warunkach produkcyjnych. Także i nam, w czasie wewnętrznych testów nie sprawiła ona ani jednej przykrej niespodzianki.

Najnowsza odsłona aplikacji wprowadza wiele udoskonaleń. Mimo, że wymyśleć jakąkolwiek unikatową funkcję w przypadku aplikacji do kompresji plików, to jednak programistom PowerArchivizera się to udało.

W jedenastej wersji programu ujrzymy takie funkcje, jak okno podglądu, pozwalające nam bez wypakowywania archiwum podejrzeć zawartość obrazów, plików tekstowych, a także innych archiwów.

Oddano nam także do dyspozycji kilka skórek, z czego aż trzy z nich jawnie korzystają z layoutu, jaki zaproponował nam Microsoft w ostatnim wydaniu Office'a.

Nowa wersja, to także narzędzia do szyfrowania plików obsługujące nareszcie archiwa w formacie 7-zip, opcja zapamiętywania hasła do pliku na czas trwania sesji oraz napisane kompletnie od zera okna tworzenia archiwów i konfiguracji.

Program dostępny będzie teraz w dwóch odmianach. Wersja Professional, w przeciwieństwie do Standard, pozwoli nam zapisać dowolne pliki i obrazy dysków na płyty CD/DVD/Blu-Ray. Pozwoli nam również utworzyć plik obrazu z płyty znajdującej się aktualnie w napędzie, a później także zamontować go w wirtualnym napędzie oraz wysłać lub pobrać dowolny tym razem plik ze zdalnego serwera, dzięki wbudowanemu klientowi FTP.

Reszta zmian obejmuje inteligentne wykrywanie rodzaju kompresji dla archiwów 7-zip (według programistów, funkcja ta może pomóc nam tworzyć, w wyjątkowych warunkach, nawet 40% mniejsze archiwa, niż ma to miejsce w przypadku "ręcznego" wybierania ustawień), harmonogram zadań, system logów oraz kompletnie odmieniony ekran przygotowywania kopii zapasowych.

Pobierz PowerArchiver 2009 11.00 beta 2

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: ConeXware, Inc.

Data dodania: 2008-07-23

Rozmiar pliku: 6,88 MB

Nazwa pliku: powarc1100b2.exe

Licencja / cena: Shareware

Platforma systemowa: 98/ME/NT/2000/XP/Vista