Program do faktur - co wybrać?

Aplikacje przeznaczone dla firm zajmują spory segment na rynku oprogramowania. Czy są jakieś szczególnie wyróżniające się, które można polecić do fakturowania?

Z pewnością godną uwagi jest Księga Express STD krakowskiej firmy TGSoft. Jedną z zalet jest fakt, że mamy to oprogramowanie w dwóch wersjach - darmowej i komercyjnej. Pierwsza jest dość funkcjonalna i dla mniejszych, mniej wymagających firm będzie nadawać się znakomicie. Jeśli jednak okaże się z biegiem czasu, że potrzeba dodatkowych opcji, występujących w wydaniu Pro, można w dowolnej chwili wykupić licencję - wszystkie dane zostaną nienaruszone, jednak program zyska takie funkcje, jak np. narastające zestawienie Księgi wg miesięcy czy też możliwość prowadzenia ewidencji wyposażenia.

Programy biznesowe

Programy biznesowe

Inna propozycja to Asystent Faktura. Może pracować jako samodzielna aplikacja, lub w zestawie z innymi modułami Asystent - w dowolnej kombinacji. Dane wszystkich modułów zapisywane są w tej samej bazie SQL, co bardzo usprawnia przepływ informacji pomiędzy nimi oraz zapewnia pełną integrację. Możemy dzięki programowi wystawiać faktury VAT, Marża, Proforma, Korygująca, Wewnętrzne, Eksportowe, Zaliczkowe, paragony, KP (Kasa przyjmie) i KW (Kasa wyda), a także zapisywać w formacie PDF. Użyteczną cechą jest również możliwość wysyłania faktur poprzez zintegrowanego klienta e-mail.

asystent_faktura

asystent_faktura

Jeśli prowadzimy firmę, warto rozważyć w niej używanie programu ELISOFT Faktury. Jest on całkowicie darmowy, a znajdziemy w nim takie użyteczne i potrzebne funkcje jak tworzenie faktur sprzedażowych, zakupowych i proform w formie PDF oraz wysyłki faktur przez email do klienta bezpośrednio z poziomu programu. Nadto znajdziemy tu również monitorowanie płatności oraz moduł odpowiedzialny za wykonywanie graficznych analiz #danych na podstawie faktur, takich jak obroty, wartościowość klientów, wizualizacja sprzedaży z podziałem na województwa lub miasta, czy analiza sprzedaży towarów i usług.

elifak

elifak

Więcej aplikacji do fakturowania można znaleźć na naszych stronach w dziale Download » Biznes i finanse » Systemy fakturowania i sprzedaży.