Program do pobierania torrentów - co wybrać?

Programy do bezpośredniej wymiany plików - czyli p2p - cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. Czy da się wskazać jeden najlepszy program do ściągania torrentów?

Jako że każda z zaprezentowanych poniżej aplikacji jest cały czas rozwijana i udoskonalana (najnowsze wersje znajdują się w naszym dziale p2p), co dziś uchodzi za najlepsze, jutro może ustąpić miejsca innemu programowi. Postaraliśmy się jednak wyróżnić kilka docenionych przez użytkowników na całym świecie pozycji, pozwalających pobierać torrenty.

uTorrent (pisany także jako µTorrent) to jeden z czołowych programów p2p na świecie. Jak głosi reklama na oficjalnej stronie - jest "super szybki oraz wyjątkowo mały". Trzeba przyznać, że jak rzadko kiedy, tak tym razem hasła reklamowe odpowiadają rzeczywistości. Należy także zwrócić uwagę na szereg wygodnych rozwiązań - jak na przykład dostęp do klienta z poziomu przeglądarki internetowej czy za pomocą smartfona z Androidem. Nadto wykorzystuje on własny protokół - µTP - będący rozszerzeniem protokołu BitTorrent, w czym kryje się sekret jego szybkości. Aktualna wersja to 3.2.3, ale z pewnością na tym nie koniec. Warto dodać, że istnieje także płatna edycja Plus, oferująca dodatkowe funkcje, m.in. konwersję plików.

Zobacz również:

  • Najlepsze darmowe programy do pobierania torrentów
Program do pobierania torrentów - co wybrać?

utorrent3

Skoro już wspomniany został BitTorrent, warto sprawdzić, dlaczego używają go miliony ludzi na całym świecie. I tu zaskoczenie, bo na początku 2013 roku to właściwie... to samo, co opsiany powyżej program uTorrent! Nie wierzycie? No to kilka faktów - zastosowano tu protokół µTP, szybkość transferu danych jest dopasowywana automatycznie do możliwości łącza, posiada również edycję bezpłatną oraz Plus - ta druga oferuje te same dodatkowe funkcje, co uTorrent Plus. Nawet oficjlana strona programu ma niemal identyczny desing. Dlatego ten program do pobierania torrentów można polecić z tych samych powodów, co poprzednika.

Program do pobierania torrentów - co wybrać?

BitTorrent

ApexDC++ nie jest powiązany z powyższymi "bliźniakami". Aplikacja opiera się na działaniu Strong++, zaś do działania używa Direct Connect i sieci ADC. Ważną cechą jest pobieranie pliku z wielu źródeł jednocześnie, co znacznie przyśpiesza przepływ danych. Poza tym mamy tu standardowe dla programów do ściągania torrentów cechy, jak na przykład wyznaczanie priorytetów, zatrzymywania i wznawianie transferu, etc.

Program do pobierania torrentów - co wybrać?

apexdc

Czwartą aplikacją, dzięki której możemy wymieniać sie plikami ze światem, a którą warto poznać, jest Deluge. Wieloplatformowy klient p2p, za pomocą którego bez trudu znajdziemy mnóstwo rzeczy w Internecie. Oprócz wbudowanych funkcji i opcji posiada także szereg wtyczek, zwiększających możliwości. Intencją twórców aplikacji było stworzenie klienta cechującego się lekkością i wydajnym transferem. Jako że jest to aplikacja dostepna za darmo, możecie się przekonać sami o jej możliwościach.

Zachęcam też do podawania swoich faworytów na najlepsze programy p2p/torrent.