Programy do faktur i rozliczeń

Programy do fakturowania stanowią najliczniejszą grupę aplikacji wspomagających prowadzenie firmy. Zależnie od wielkości i rodzaju działalności proponujemy kilka różnorodnych pakietów oprogramowania.


Symfonia

Dla niewielkich podmiotów gospodarczych przewidziana jest Symfonia (www.sage.com.pl/symfonia). Program ułatwia przedsiębiorstwom prace w takich obszarach jak finanse i księgowość, HR, kadry i płace, obsługa sprzedaży i magazynów oraz zarządzanie relacjami z klientami. Zawiera wszystkie najważniejsze funkcje prostego systemu do fakturowania.

WF-Mag

Więcej możliwości oferuje znany WF-Mag (www.assecobs.pl/wapro/sprzedaz-magazyn). W zależności od wersji adresowany jest do mniejszych bądź większych firm. Obsługuje magazyn, prowadzi kartoteki, rozrachunki i zestawienia. Rozlicza sprzedaż w złotówkach i walutach obcych. System ostrzeżeń informuje użytkownika o próbach sprzedaży po zbyt niskiej cenie czy osiągnięciu minimalnego stanu w magazynie. Współpracuje z drukarkami fiskalnymi i czytnikami kodów kreskowych.

Zobacz również:

  • Przegląd programów do fakturowania 2023

Subiekt GT

Kolejna znana wśród przedsiębiorców pozycja to Subiekt GT (www.insert.com.pl/programy_dla_firm/sprzedaz/subiekt_gt/opis.html), następca bardzo popularnych niegdyś Subiektów 4 i 5. To szybki program, oferujący wygodny, przyjazny i prosty w obsłudze interfejs. Obsługuje wszystkie typy dokumentów handlowych i magazynowych, prowadzi kartoteki. Umożliwia rejestrowanie płatności kartą kredytową i kredytowanie sprzedaży. Na szczegółową analizę prowadzonej działalności pozwalają rozbudowane raporty i zestawienia. Moduł CRM ułatwia kontakty z klientami.

Na uwagę zasługuje wszechstronna współpraca w różnymi urządzeniami, jak drukarki, czytniki, kasy czy wagi. W ofercie jest również wersja Subiekta przeznaczona na urządzenia mobilne.

JZK (pakiet): Fakturzysta i Magazyn

Znane z różnych specjalistycznych rozwiązań Studio JZK (www.jzk.pl), w swojej ofercie służącej wspomaganiu sprzedaży ma aplikacje Fakturzysta i Magazyn. Pierwsza to rozbudowane narzędzie do wystawiania faktur, rachunków i paragonów. Obsługuje magazyn, kontroluje zamówienia i zaliczki, prowadzi kartotekę dostawców i generuje wiele raportów. Przyda się do prowadzenia biura.

Niewiele programów tego typu umożliwia przygotowanie tak elegancko wyglądających dokumentów. Nieco mniejsze możliwości ma przystosowany do obsługi magazynu oraz produkcji Magazyn.

Inne programy: Fakturant (www.fakturant.sokaris.pl), Ewa (www.streamsoft.pl)

Odpowiednik w chmurze: InFakt (www.infakt.pl)

Księgi przychodów i rozchodów

Rachmistrz GT – dane centrum autoryzacji kart płatniczych.

Do bieżącej ewidencji operacji gospodarczych służy księga przychodów i rozchodów. Na jej podstawie określa się podstawę opodatkowania. Księgowanie polega na ścisłej rejestracji przeprowadzanych transakcji, dlatego oprogramowanie komputerowe idealnie sprawdza się w tej roli. Rachmistrz GT (www.insert.com.pl) służy do księgowości uproszczonej, a przyda się także płatnikom rozliczającym się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Prowadzi ewidencję VAT, pojazdów, środków trwałych i wyposażenia. Nalicza amortyzację i robi remanenty. Ewidencjonuje osoby, umowy cywilnoprawne i o pracę, wystawia rachunki. Drukuje również deklaracje skarbowe. Dane z programu można wyeksportować do Płatnika ZUS.

Pełna księgowość to domena Rewizora GT (www.insert.com.pl). Zarządza on planami kont, prowadzi rozbudowaną dekretację, ma wiele funkcji dedykowanych biurom rachunkowym. Może być używany na pojedynczym stanowisku komputerowym, jak również pracować w sieci.

Inne programy: LeftHand (www.lefthand.pl), Ala - mała księgowość (www.pcbiznes.net/ala-mala_ksiegowosc)

Odpowiednik w chmurze: Kpirek (www.kpirek.pl)

____________________________

fot. Mike Cogh


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: