Programy do konwersji dokumentów

Konwersja dokumentów to czynność, która często jest niezbędna do skorzystania z pliku - na przykład w sytuacji, gdy nie masz aplikacji obsługującej dane rozszerzenie. Prezentujemy pięć godnych uwagi narzędzi do konwersji plików, które pomogą w każdej sytuacji.


Konvertor czyli konwersja plików każdego rodzaju

Konvertor to przeglądarka multimediów wszelkiego rodzaju i narzędzie do ich konwersji. Obsługuje zarówno ebooki, jak .cbz, .cbr czy .mobi, a także pliki .docx, .xls, .xcu, .sxw i setki innych! Ponadto pozwala organizować wszystkie pliki w zbiory i dodawać do nich własne opisy. Dla grafik można zastosować kilkadziesiąt filtrów od zmiany rozmiaru począwszy na filtrach kolorów kończąc. Dodatkowo program posiada szereg funkcji, których nie znajdziemy w innych aplikacjach tego typu takich jak: znaki wodne, konwersja ASCII w formacie TXT do formatów graficznych, a także narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu.

Konvertor

Konvertor

Konvertor można pobrać z tej strony.

Icecream PDF Converter

Icecream PDF Converter to darmowy program do konwersji plików PDF. Dzięki niemu możliwe jest stworzenie pliku PDF z dokumentów zapisanych w formatach jak .doc, .docx, .odt, .tiff, .htm, .html i innych, jak np. .e-pub czy .mobi. Istnieje w nim opcja połączenia kilku plików w jeden dokument PDF. W drugą stronę możliwa jest konwersja pliku PDF do plików w formacie .jpg, .bmp, .eps oraz .doc czy .odt. Icecream PDF Converter umożliwia tworzenie zabezpieczonych hasłem dokumentów, a także przeglądanie PDF-ów. Nie ma problemu, aby dokonywać konwersji wielu plików na raz. Aplikacja posiada polski interfejs językowy.

Icecream PDF Converter

Icecream PDF Converter

Icecream PDF Converter można pobrać z tej strony.

Soft4Boost Document Converter

Soft4Boost Document Converter to darmowy program, za pomocą którego można w łatwy sposób dokonać konwersji dokumentów. Wspierane formaty to między innymi: PDF, DOC, DOCX, RTF, TXT, ODT, HTML, JPEG, TIFF. Można przekonwertować je również do HTML, aby publikować w sieci. Dodatkowo istnieje funkcja pozwalająca zablokować hasłem konwertowany dokument, tak więc w nowym formacie będzie on zabezpieczony przed osobami niepowołanymi. Soft4Boost Document Converter posiada łatwy w obsłudze interfejs (niestety, brak polskiej wersji językowej) oraz możliwość zaimplementowania jednej z jedenastu skórek.

Soft4Boost Document Converter

Soft4Boost Document Converter

Soft4Boost Document Converter można pobrać z tej strony.

Lucion FileConvert

Lucion FileConvert

Lucion FileConvert

Lucion FileConvert to program do konwersji plików. Przeznaczony jest do przeróbki formatów graficznych (.bmp, .jpeg, .png, .gif), a także dokumentów (.doc, .docx, .xml, .mxs, .pdf) i takich jak .ppt, .hmtl i inne. Możemy skonfigurować parametry, jakie ma mieć plik wyjściowy, a wbudowany system OCR umożliwia tworzenie dokumentów tekstowych ze zeskanowanego w formie pliku graficznego tekstu. Lucion FileConvert obsługuje zarówno konwersję pojedynczych plików, jak i masową przeróbkę. O jego właściwościach można przekonać się dzięki 15-dniowej wersji testowej.

Lucion FileConvert można pobrać z tej strony.

PaperScan

PaperScan jest aplikacją przeznaczoną do skanowania dokumentów i grafik, posiadającą funkcję OCR, czyli zmiany tekstu pisanego na cyfrowy. Doskonale współpracuje ze wszystkimi znanymi skanerami oraz programami do ich obsługi. Możemy także zaimportować do programu każdy plik PDF lub grafikę, dokonać jej edycji (np. zmienić rozmiary), a następnie zapisać jako .jpg, .tiff, .pdf. PaperScan posiada autorski system kompresji, dzięki któremu gotowy plik jest do dziesięciu razy mniejszy niż ma to miejsce u konkurencji. Wśród użytecznych funkcji warto wymienić między innymi: wykrywanie i usuwanie pustych stron, konwersja czarno-białego dokumentu do skali szarości, dodawanie efektu sepii, zmiana rozmiaru obrazu.

PaperScan Free

PaperScan Free

Darmowe wydanie wersji Pro posiada pewne ograniczenia - obsługuje tylko do 10 stron dokumentu. Można pobrać je z tej strony.