Prosty Schowek

Pakiety Office 2000, XP i 2003 dysponują rozbudowaną wersją Schowka, który w wersji 2000 przechowuje do 12 elementów, a w XP i 2003 nawet 24. Co zrobić, aby wrócić do prostej wersji Schowka (przechowującego tylko jeden element)?

Aby przywołać pasek rozbudowanego Schowka, należy dwukrotnie kliknąć kombinację klawiszy [Ctrl C] lub w Office XP i 2003 przejść do menu Edycja | Schowek pakietu Office. Pasek rozbudowanego Schowka powinien przestać pojawiać się, jeśli trzy razy zamkniesz go, nie korzystając z jego zawartości - mechanizm ten nie zawsze jednak działa poprawnie.

Aby zamienić rozbudowany Schowek w Office 2000 na taki, który będzie przechowywał tylko jeden element, należy wprowadzić modyfikację w Rejestrze.

Zobacz również:

  • Lidl: wiemy, które urządzenia i akcesoria biurowe naprawdę ci się przydadzą [07.06.2022]
  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [24.05.2023]

W tym celu uruchom edytor Rejestru, odszukaj klucz:

"HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE

\Microsoft\Office\9.0\Common\General"

i utwórz w nim wartość DWORD o nazwie "AcbControl". Następnie kliknij ją dwukrotnie i w polu Dane wartości wpisz cyfrę 1. Wprowadzone zmiany zostaną uwzględnione po ponownym uruchomieniu wybranej aplikacji pakietu.

W wersjach XP i 2003 można to zrobić znacznie łatwiej. Przechodzimy do menu Edycja | Schowek pakietu Office i w oknie z bieżącą zawartością Schowka, które pojawi się przy prawej krawędzi okna, klikamy przycisk Opcje. Następnie usuń zaznaczenie wiersza Pokaż automatycznie Schowek pakietu Office i gotowe.

Aby przywrócić rozszerzony Schowek w Office 2000 kliknij menu Widok | Paski narzędzi | Schowek, a w Office XP i 2003 menu Edycja | Schowek pakietu Office.

Office 2000, XP, 2003


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: