Radeon Fury X vs. GeForce GTX 980 Ti. Graficzne starcie potęg

Radeon Fury X vs. GeForce GTX 980 Ti. Runda 2. Głośność i praca pod obciążeniem

Po uruchomieniu systemu temperatura układu AMD oscyluje w granicach 25 – 28° C, podczas gdy procesor Nvidii utrzymuje temperaturę na poziomie 35° C. Podczas mocnego obciążenia kart graficznych temperatura rdzenia graficznego AMD Radeon Fury X wzrosła do 65° C. Procesor Nvidii GeForce GTX 980 Ti nagrzał się do temperatury 81° C. Różnica jest więc spora i tego w sumie oczekiwaliśmy, bo układy chłodzące cieczą są dużo efektywniejsze od wentylatorów.

AMD Radeon Fury X

AMD Radeon Fury X

AMD Radeon Fury X

AMD Radeon Fury X

Nvidia GeForce GTX 980 Ti

Nvidia GeForce GTX 980 Ti

Nvidia GeForce GTX 980 Ti

Nvidia GeForce GTX 980 Ti

Obie karty graficzne gdy nie są intensywnie wykorzystywane to praktycznie nie słychać jak pracują. Nvidia mocno obciążona zaczyna szumieć, ale jak na konstrukcję chłodzoną powietrzem działa i tak cicho. Warto dodać, że w sprzedaży są niereferencyjne karty graficzne z GeForce GTX 980 Ti, które są wyraźnie cichsze od testowanej przez nas referencyjnej Nvidii (np. EVGA ACX 2.0), lub wyposażone w wydajniejsze układy chłodzące (Gigabyte G1 Gaming).

W przypadku Fury X wzrost obciążenia nie ma dużego przełożenia na głośność pracy karty graficznej bo wentylator obraca się z niewiele większą szybkością.

Wynik rundy: AMD Fury X dzięki chłodzeniu cieczą pracuje cicho i jest doskonale schładzana. Zwycięstwo Radeon Fury X (1 pkt).


Zobacz również