Radeon Fury X vs. GeForce GTX 980 Ti. Graficzne starcie potęg

Radeon Fury X vs. GeForce GTX 980 Ti. Podsumowanie

Nvidia co jakiś czas bombarduje rynek ultrawydajnymi układami graficznymi, które szybko stają się synonimem najwyższej wydajności i punktem odniesienia dla innych kart graficznych. Tak było z Titanem X i uczestniczącym w pojedynku GeForce GTX 980 Ti. AMD projektując Fury X postawił na dosyć nowatorskie rozwiązania, które w dużej mierze dały pozytywny efekt. Zastosowanie układu chłodzącego cieczą to duża zaleta bo karta graficzna jest bardzo dobrze chłodzona i jednocześnie cicha. Pamięci HBM pozwoliły na zaprojektowanie wydajnej i jednocześnie niedużej karty graficznej, którą można zamontować nawet w mniejszych komputerach. Wydajność AMD Fury X również stoi na bardzo wysokim poziomie i to dobry wybór dla graczy wyposażonych w monitory 4K i dla osób szukających wydajnych i cichych kart graficznych.

Obie karty graficzne to bardzo udane konstrukcje a nasz pojedynek zakończył się remisem. Gdyby jednak przyjąć, że wydajność jest równie istotna jak kultura pracy karty graficznej to AMD wg nas byłaby lepszym wyborem. Jednak dla wielu osób to właśnie szybkość pracy ma największe znaczenie, dlatego jeśli dysponujesz dużą obudową to zakup Nvidii będzie jak najbardziej uzasadniony. Miłośnikom wydajnych i nieco mniejszych komputerów polecamy jednak Fury X.

Modeli kart graficznych z układem Nvidii jest ok 10 w sprzedaży i nie ma żadnych problemów z ich dostępnością. AMD dostępna jest tylko w trzech wariantach (Sapphire, Asus i Gigabyte).


Zobacz również