Radio w Internecie

Radiostacje nadające przez Internet nie są niczym nowym. Którą jednak wybrać, aby słuchać swojego ulbuionego gatunku muzyki? Oto kilka propozycji.

Jeśli chcesz posłuchać którejś z popularnych radiostacji, wystarczy wejść na jej stronę i wybrać znajdującą się tam opcję słuchania on-line. W większości przypadków otworzy się okienko z odtwarzaczem, przez który mozna słuchać programu w czasie rzeczywistym. Co więcej, niektóre stacje (jak na przykład pokazana na grafice niżej Trójka) oferują korzyści dla zarejestrowanych słuchaczy, jak np. brak reklam w czasie audycji.

Radio w Internecie

Program III

Jeśli jednak masz ochotę posłuchać muzyki tylko w wybranym przez siebie gatunku, z pomocą przychodzą radiostacje internetowe, na których istnieją tematyczne kanały i playlisty. Jedną z takich jest Polska Stacja, na której znajdziemy playlisty podzielone według gatunków - zaczynając od muzyki elektronicznej, kończąc na punkrocku. Na pokazanej stronie możemy słuchać wybranego kanału tematycznego za pomocą odtwarzacza otwierającego się w osobnym okienku, jak też i wybrać opcję "Inny odtwarzacz" i odbierać przesył za pomocą Media Playera, Winampa, RealPlayera lub też iTunes.

Radio w Internecie

Polska Stacja

Inne, podobnie działające strony, to choćby  Nadaje.com. Mamy tu cały katalog polskich rozgłośni internetowych, a także - co jeszcze bardziej ciekawe - rozgłośni ze świata, gdzie znajdziemy m.in. stacje z Białorusi czy Węgier. Tu również możemy zdecydować się na odsłuchanie za pomocą odtwarzacza na stronie lub też przy pomocy własnego, jak na przykład Winamp. Trzeba jednak od razu zauważyć, że niektóre z odtwarzaczy potrzebują dodatkowej wtyczki, aby odbierać nadawanie online.
Radio w Internecie

Nadaje

Oczywiście to tylko dwa przykłady stron z rozgłośniami za darmo. W sieci znajdują się ich tysiące, więc liczę, że i nasi czytelnicy doradzą od siebie radia i katalogi rozgłośni, jakich sami słuchają i używają.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: