Ranking najlepszych darmowych aplikacji na Androida (sierpień 2016)

Android to najpopularniejszy mobilny system operacyjny świata, a ilość aplikacji na niego idzie w setki tysięcy. Jak nie zgubić się w tym gąszczu? Najlepiej sprawdzając, jakie darmowe aplikacje na Androida są najpopularniejsze. O ich użyteczności i praktyczności mogą świadczyć oceny wystawiane przez samych użytkowników.

Ponieważ w sklepie Google Play dostępne są zarówno płatne, jak i darmowe aplikacje, nie wypada wrzucać ich do "jednego worka", choć i w bezpłatnych istnieją oczywiście liczne możliwości mikrotransakcji - ale nie są to opłaty obowiązkowe. Oto najbardziej popularne w tej drugiej kategorii w Polsce - stan na 15 sierpnia 2016 roku.

Darmowe aplikacje na Androida

PokemonGO w wersji na Androida znajduje się na szczycie zestawienia. Aplikacja pobrana została ponad 4 800 000 razy, zrobiła furorę na całym świecie, stała się przyczyną wielu skandali i nieporozumień. Czy się w nią gra, czy nie, nie sposób nie przyznać obiektywnie, że jest fenomenem, który na pewno zapisze się w historii.

Ranking najlepszych darmowych aplikacji na Androida (sierpień 2016)

Pokemon GO

Kolejny hit to popularny od lat Facebook Messenger. Umożliwia bezpłatny kontakt z osobami na liście kontaktów konta Facebook użytkownika. Jej działanie jest podobne do przesyłania SMS-ów, umożliwia nagrywanie filmów i robienie zdjęć, a także dzielenie się nim z przyjaciółmi. Dla wielu osób, które spędzają dużo czasu w mediach społecznościowych, niezbędne aplikacje na Androida zaczynają się właśnie od Messengera.

Ranking najlepszych darmowych aplikacji na Androida (sierpień 2016)

Facebook Messenger


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: