Rekonstrukcja klucza produktu
-
- 20.07.2005, godz. 16:45
Jeśli posiadasz wersję Windows, która szyfruje klucz produktu w Rejestrze, do odszyfrowania go możesz użyć specjalnych narzędzi. Przyda się to też w sytuacji, gdy zgubiłeś klucz a chcesz przeinstalować system.
Jednym z nich jest Magical Jelly Bean Keyfinder - znajdziesz go pod adresem adresemhttp://www.magicaljellybean.com/keyfinder.shtml . Program jest bezpłatny i zajmuje niewiele miejsca - 260 kB. Za jego pomocą możesz odzyskać jawną postać klucza. Uruchom program, a on samodzielnie ustali wersję systemu i poda odszyfrowany klucz. Co ciekawe, w podobny sposób program potrafi wykryć klucz pakietu MS Office (dotyczy wersji 97, 2000, XP).
Klucz produkty Windows znajduje się w różnych kluczach Rejestru, w zależności od posiadanej wersji systemu- w Windows 95, 98/Me znajdziesz go w ciągu
Zobacz również:
- Zmiana na stanowisku redaktora naczelnego PCWorld.pl. Dziękuję i do zobaczenia!
- Użytkowniku MacBooka! Sprawdź, czy otrzymasz aktualizację do najnowszej wersji macOS
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion"
w podkluczu "ProductID" (Win95) lub "ProductKey" (Windows 98/Me).
Systemy Windows z rodziny NT przechowują klucz produktu w postaci zaszyfrowanej w ciągu:
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion"
w podkluczu "ProductID" lub "DigitalProductID".