Retriever - wielofunkcyjny menedżer pobierania

Retriever to napisany w całości w Javie menedżer pobierania plików z internetu, wspierający takie protokoły jak HTTP, FTP oraz BitTorrent.

Aplikacja nie zachwyca wyglądem. Jej najważniejszym atutem jest wieloplatformowość oraz obsługa odnośników w formacie Metalink.

Czym są owe Metalinki? Jest to standard wymiany odnośników do plików w internecie, pozwalający w jednym ciągu znaków zapisać wiele lokalizacji tego samego pliku.

Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Otóż, jeśli okaże się, że któryś z serwerów jest nieosiągalny, aplikacja obsługująca taki standard wymiany linków, nie przerywając ściągania, przełączy się na inny serwer, z niego kontynuując pobieranie. Możliwe jest także pobieranie jednego pliku z wielu źródeł jednocześnie, nawet jeśli ściągnięcie ich wymaga wykorzystania kilku różnych protokołów sieciowych. W tym ostatnim przypadku trzeba jednak pamiętać, że aplikacja musi wspierać takie rozwiązanie.

Właściwie poza obsługą plików Metalink oraz protokołu BitTorrent, aplikacja nie wyróżnia się już praktycznie niczym. Większość jej darmowych odpowiedników, tak dla systemów Windows, jak i Linuksa, czy MacOS jest nie tylko lepsza graficznie, ale również prostsza w obsłudze. Nierzadko też, jej konkurenci są o wiele lepiej wyposażeni, obsługują nie tylko pobieranie plików oraz pozwalają na ustalanie wielkości kolejki pobierania i ilości wątków na zadanie.

Pobierz Retriever 1.2

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Halogenware

Data dodania: 2008-07-15

Rozmiar pliku: 607,65 KB

Nazwa pliku: Retriever1.2inst.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT/2000/XP