RightMark Audio Analyzer - przetestuj głośniki, mikrofon i kartę dźwiękową

Firma RightMark przygotowała nam kolejne dziecko do testowania podzespołów komputera. Tym razem narzędzie, które oddali nam programiści służyć nam będzie do pomiarów możliwości, jakie daje nam nasza karta dźwiękowa (także ta zintegrowana), mikrofon i głośniki.

Przed przystąpieniem do jakiejkowliek pracy z programem uzbroić się musimy w odrobinę cierpliwości oraz odpowiednio przygotować pomieszczenie, w którym przeprowadzać będziemy testy. Jako, że warunki w naszych domach nie zawsze możemy uznać za idealne, nie powinniśmy przywiązywać większej wagi do wyników wyświetlanych przez program (choć mogą one dać nam pewien pogląd na jakość posiadanego przez nas sprzętu).

Aplikacja przygotowuje, a następnie przeprowadza, trwające kilka minut testy jakościowe, mające na celu zobrazować charakterystykę częstotliwości dźwięku (dla niskich i wysokich częstotliwości z osobna), wykazać wachania sygnału (popularne szumy), amplitudę głośności, zniekształcenia harmonicznej, przesłuch i wiele innych innych parametrów.

Dzięki możliwości generowania zestawu dźwięków testowych do postaci plików WAV, będziemy mogli sprawdzić jakość dowolnego innego urządzenia audio - na przykład odtwarzacza płyt CD, czy kina domowego. A dzięki opcji zapisywania i odczytywania wyników z różnych urządzeń, będziemy mogłi porównać stan wielu testów na różnych urządzeniach.

Pobierz RightMark Audio Analyzer 6.1.2

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: RightMark Gathering

Data dodania: 2008-08-06

Rozmiar pliku: 6,19 MB

Nazwa pliku: rmaa6.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT/2000/XP/2003/Vista

Aktualizacja: 19 sierpnia 2008 13:16

Usunięto problem z odtwarzaniem filmu u niektórych użytkowników.