Rozkład lotów w Google

Do wielu zastosowań Google dołączyło właśnie wyszukiwanie linii lotniczych. Sprawdź jak znaleźć odpowiedni samolot, wpisując tylko trzy słowa.

Wyszukiwarka Google doczekała się nowej funkcji. Rozkład lotów przyda się wszystkim poszukującym połączeń lotniczych.

Internauta wskazuje tylko "skąd i dokąd" chce lecieć, a na ekranie pojawiają się najbliższe godziny odlotu samolotów, czas trwania podróży i nazwa linii lotniczych. Wśród dodatkowych funkcje, możliwe jest m.in. wyszukiwanie wszystkich lotów "z" lub "do" wybranego miasta.

Jak sprawdzić rozkład lotów w Google

Przypuśćmy, że wybieramy się w podróż z Warszawy do Londynu. Otwieramy Google i wpisujemy w polu wyszukiwania: "loty Warszawa Londyn" (bez cudzysłowu). Pierwszy wynik (poniżej reklam) to informacja z rozkładu lotów: "Loty z miasta Warszawa (WAW) do miasta Londyn, Wielka Brytania (wszystkie lotniska)"

Aby zobaczyć najbliższe loty, należy kliknąć ikonę plus (+) lub hiperłącze "Rozkład lotów bezpośrednich".

Możesz także zobaczyć rozkład wszystkich bezpośrednich połączeń z wybranego lotniska. Wystarczy wpisać w polu wyszukiwania: "loty z Warszawa". Działa to również w drugą stronę - aby sprawdzić połączenia do Warszawy, wpisujemy po prostu: "loty do Warszawa".

Rozkład lotów w Google ma obecnie dość ograniczone możliwości. Korporacja chce jednak dołożyć więcej starań i udostępnić funkcję porównywania ofert. Już dziś, podobny "rozkład" posiada wyszukiwarka Bing. Oferta Microsoftu jest o tyle ciekawsza, że w wyszukiwarce pojawia się także cena biletu.