Różne błędy w Wordzie i... jedno rozwiązanie

Pewne błędy w MS Word (znikająca lista ostatnio używanych plików, niedostępne opcje w oknach dialogowych itd.) wydają się być na tyle tajemnicze, że nie wiadomo, jak do nich podejść. Spróbujemy dziś sobie z nimi poradzić.

Błędy z listą ostatnio używanych plików, wolnym otwieraniem Worda, dziwnymi niedostępnymi menu pojawiają się we wszystkich wersjach programu Microsoftu: od Worda 95 do Worda 2003. Bugi nie zostały naprawione do dziś, gdyż... do końca nie wiadomo, skąd się biorą.

Większości problemów jednak można się pozbyć w ciągu kilkunastu sekund. Jeśli bugi biorą się z problemów z Rejestrem, wystarczy uruchomić winword.exe /a z linii poleceń (Start -> Uruchom...).

Czasem konieczne może być również skasowanie następujących kluczy Rejestru (8.0 jest w przypadku Worda 97, 9.0 - Worda 2000 itd.):

\\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\8.0\Word\Data

Jeśli to nie pomaga, należy zrobić to samo z kluczami Toolbars lub Settings. Co prawda stracimy w ten sposób swoje ustawienia, ale przynajmniej uda nam się odzyskać dostęp do wszystkich opcji, do których powinniśmy mieć dostęp.