RunScanner - sprawdź co siedzi w Twojej maszynie

RunScanner to darmowa aplikacja diagnostyczna, skanująca nasz komputer pod kątem zainstalowanych i uruchomionych aplikacji, elementów autostartu, aktywnych plików, itd. Program jest bezpośrednim konkurentem popularnego narzędzia HijackThis, z tą różnicą, że przeszukuje wiele więcej obszarów naszego systemu.

Aplikacja działa w dwóch trybach - dla początkujących i eksperta. Pierwszy z nich zapobiega uszkodzeniu systemu przez mniej obytych użytkowników. Wszelkie zmiany w systemie odbywać się będą za pośrednictwem specjalnie przygotowanych plików-skryptów, których przygotowaniem zajmą się specjaliści z forum pomocy technicznej. Nas jednak bardziej interesuje tryb eksperta, jako, że pozwala on nam samym zadecydować, jakie elementy uważamy za szkodliwe i pozbyć się ich bez udziału pośredników.

Aplikacja skanuje kilka rejonów systemu operacyjnego - od uruchomionych plików i procesów począwszy, przez listę autostartu, usługi, używane klucze rejestru, na dodatkach do przeglądarki Internet Explorer kończąc. Dzięki temu, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku narzędzia HijackThis, będziemy w stanie szybko wychwycić potencjalne zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa i prywatności.

W przeciwieństwie jednak do programu HijackThis, wszystkie wykryte szkodniki będziemy mogli od razu usunąć, a wpisy lub pliki, nad których oryginalnością się zastanawiamy, będziemy mogli sprawdzić przy pomocy jednego z trzech internetowych silników, sprawdzających wiarygodność plików.

Pobierz RunScanner 1.7.0.0

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Geert Moernaut

Data dodania: 2008-08-19

Rozmiar pliku: 1,71 MB

Nazwa pliku: runscanner.zip

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 2000/XP/2003/Vista