Rynek hostingowy w Polsce: ewolucja, zamiast rewolucji


Bezpiecznie i wydajnie w 1&1

Do dyspozycji masz szereg narzędzi i funkcji, które poprawią funkcjonalność, wydajność oraz bezpieczeństwo twojego serwera internetowego: 1&1 CDN (szybszy czas ładowania strony), 1&1 SiteLock Basic (proaktywna ochrona strony przed złośliwym oprogramowaniem), 1&1 Click&Build Aplikacje (autoinstalator aplikacji), 1&1 WebApps (ponad 100 widżetów do wklejenia na stronie) oraz 1&1 Kreator Stron Mobilnych. Hosting w 1&1 dostępny jest w wariancie z systemem operacyjnym Linux i Windows.

Funkcja Mirage analizuje jakość połączenia internetowego użytkownika, który odwiedza stronę internetową. Dodatkowo, funkcja ta próbuje rozpoznać rozmiar ekranu używanego przez niego urządzenia, po to aby dostosować sposób wyświetlania grafiki dla każdego rodzaju sprzętu np. komputera, tabletu czy smartfonu.

Z kolei technologia Railgun firmy CloudFlare zwiększa prędkość przesyłania dynamicznych treści, które wcześniej nie mogły zostać zapisane w pamięci podręcznej. Railgun identyfikuje nawet najmniejsze zmiany w serwisie WWW, aby szybciej wyświetlić stronę w przeglądarce użytkownika.

Na liście zmian znajdziemy także coś dla właścicieli serwisów www. Popularne aplikacje webowe, udostępniane w ramach usługi Click & Build, możesz zainstalować w dwóch trybach – „safe”, oferujący wyższy poziom bezpieczeństwa oraz „free”, który pozwala na większą swobodę w programowaniu. Klienci używający aplikacji w trybie „free” są teraz powiadamiani o wymaganych aktualizacjach za pomocą poczty e-mial.

Dodatkowo, do wybranych pakietów hostingowych 1&1 dołącza usługę SiteLock, która skanuje stronę internetową pod katem luk w zabezpieczeniach. SiteLock dostępny jest za darmo w pakietach Unlimited i Unlimited Plus.

zenbox.pl

Przykład firmy zenbox.pl pokazuje, że nawet na mocno konkurencyjnym rynku, a takim bez wątpienia jest rynek hostingowy, zawsze jest miejsce dla nowych graczy. Wprowadzając nowy sposób rozliczeń za usługę, firmie tej udało się znaleźć sposób na odświeżenie szablonowej i nieco skostniałej oferty hostingowej.

Oferta zenbox.pl została doceniona przez użytkowników za wysoki poziom obsługi klienta. Dział pomocy technicznej może wspomóc lub nawet wykonać za ciebie przeniesienie stron internetowych i skrzynek poczty e-mail do zenbox.pl. Usługa ta jest darmowa i umożliwia przeniesienie bloga z innego serwera lub dedykowanej platformy takiej jak blogspot.com czy blox.pl. To ważne, bowiem w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, zenbox.pl zdobył szczególne zaufanie wśród polskiej blogosfery.

Model rozliczeń w zenbox.pl oparto o liczbę unikalnych użytkowników (UU), które odwiedzają twoją stronę internetową. Nie musisz myśleć o zajmowanej powierzchni na serwerze, ani transferze danych. Oferta zenbox.pl obejmuje cztery plany taryfowe skierowane dla serwisów i blogów, które każdego miesiąca odwiedza 5, 25, 50 lub 100 tysięcy – podkreślmy tutaj słowo unikalnych – użytkowników. Za podstawowy pakiet zenbox 5k zapłacisz jedynie 15 zł miesięcznie. Każdy klient ma dostęp do zintegrowanych statystyk zenStats, które pozwalają śledzić rzeczywisty ruch na stronie.

1 UU rozliczany jest w skali miesiąca. Ta sama osoba, która odwiedzi twoją stronę lub blog kilka razy w ciągu miesiąca, zostanie zliczona jako jeden użytkownik. Aby nie narażać klientów na niepotrzebne i nieplanowane koszty, zenbox.pl nie wlicza ruchu wygenerowanego przez roboty sieciowe (z wyszukiwarek) oraz kliknięć pochodzących z serwisu wykop.pl.

Wygodne zamawianie w Kei.pl

Na początku 2014 roku Kei.pl przedstawiła odświeżony serwis internetowy, zaprojektowany w koncepcji „scrolling-site”. Nowa strona główna jest teraz bardziej czytelna, atrakcyjna wizualnie i zawiera krakowski akcent, który jak twierdzi spółka „w pełni oddaje jedną z naszych misji – wspieranie wartościowych, lokalnych inicjatyw”.

W trakcie prac nad stroną uproszczono proces zakupów. Funkcja koszyka pozwala teraz na zamówienie wielu produktów w ramach jednego zlecenia. Złożone zamówienie możesz wygodnie opłacić za pomocą szybkich płatności internetowych obsługiwanych przez PayU.

Strona startowa panelu WebAs udostępnianego klientom Kei.pl. Aplikacja umożliwia zarządzanie serwisami www, zakładanie skrzynek e-mail, dodawanie baz danych oraz kont FTP.

Strona startowa panelu WebAs udostępnianego klientom Kei.pl. Aplikacja umożliwia zarządzanie serwisami www, zakładanie skrzynek e-mail, dodawanie baz danych oraz kont FTP.