Rynek hostingowy w Polsce: ewolucja, zamiast rewolucji


Nowości Kei.pl

Kei.pl udostępniło klientom odświeżony panel do administrowania domenami. Właściciel lub administrator portfolio domen może teraz dostosować panel zarządzania do własnych potrzeb np. dodając skróty do najczęściej używanych funkcji. Do dyspozycji użytkowników oddano także kilka przydanych narzędzi m.in. widżet, który umożliwia szybkie przekierowanie do różnych akcji takich jak edycja danych domeny, transfer lub rezerwacja, czy sprawdzenie wybranej nazwy w bazie whois.

W panelu administracyjnym Kei.pl dostępna jest funkcjonalność zapory sieciowej (firewall), która umożliwia blokowanie połączeń przychodzących i wychodzącej na podstawie zdefiniowanych przez użytkownika reguł filtrowania. Funkcja ta, nadal rzadko spotykana w ofercie serwerów wirtualnych, umożliwia sterowanie dostępem do określonych usług sieciowy. W regułach zapory możesz m.in. zezwolić na korzystanie z serwera FTP tylko określonym użytkownikom, łączącym się z serwerem ze wskazanych adresów IP.

Łatwiejsze zarządzanie w Kylos

Z okazji 10 urodzin firma Kylos.pl również udostępniła klientom odmieniony panel zarządzania, który dodatkowo został wzbogacony o kilka nowych funkcji. W oczy rzuca się zmieniony wygląd strony głównej, który daje teraz szybszy dostęp do historii wysłanych zgłoszeń, formularza kontaktowego oraz Bazy wiedzy. Najważniejszą nowością jest jednak rozszerzenie funkcji panelu klienta o moduł cPanel Extended.

Narzędzie to dostępne jest dla klientów, którzy wybiorą dowolny z serwerów wirtualnych (Bronze, Silver, Gold lub Platinum). cPanel Extended umożliwia m.in. zarządzanie stronami internetowymi, skrzynkami poczty e-mail oraz domenami. W rezultacie, większość czynności związanych z zarzadzaniem usługami hostingowymi możesz wykonać więc bezpośrednio z panelu klienta Kylos.pl.

Osoby korzystające z planów hostingowych Gold i Platinum w Kylos.pl mogą teraz zarządzać swoim serwerem z wiersza poleceń przez protokół SSH. Dostęp SSH w istotny sposób ułatwia instalację strony www na serwerze, przenoszenie i kopiowanie plików oraz tworzenie kopii zapasowych.

Rynek hostingowy w Polsce: ewolucja, zamiast rewolucji

Funkcja Geolokalizacji IP w OVH.pl pozwala wybrać adres IP serwera wirtualnego, na którym umieszczona jest Twoja strona. Geolokalizacja IP pomaga w lepszym pozycjonowaniu serwisu w wyszukiwarkach. Do wyboru masz 11 lokalizacji na terenie Europy.

Co nowego w poczcie?

Kei.pl rozszerzyło funkcjonalność poczty e-mail o dwie ważne funkcje. Pierwsza z nich obejmuje możliwość tworzenia białych list nadawców, których korespondencja nie będzie objęta analizą przez filtry antyspamowe. Użyj tej opcji, jeśli zależy ci, aby poczta od wskazanych nadawców nigdy nie została oznaczona jako spam.

Drugą nowością jest funkcja, która ułatwia podłączenie własnej domeny w systemie Google Apps. Narzędzie to automatyzuje proces konfiguracji rekordów DNS posiadanej domeny i przekierowanie jej obsługi na serwery Google. Opcja ta okaże się szczególnie przydatna osobom, które chcą korzystać z poczty Gmail we własnej domenie zarejestrowanej w Kei.pl.

Każdy klient, który utrzymuje domenę w Domena.pl ma teraz możliwość stworzenia skrzynki e-mail o pojemności 3 GB oraz prostej strony internetowej (wizytówki). Usługa ta oferowana jest w cenie domeny, bez żadnych ukrytych kosztów.

Z kolei klienci home.pl w ramach planów hostingowych Business Cloud mają dostęp do poczty OX App Suite opartej na technologii Open-Xchange. Nowa poczta integruje w sobie funkcje skrzynki e-mail, książki adresowej, kalendarza z listą zadań oraz portalu agregującego dane z mediów społecznościowych.

Nowy kreator home.pl

Home.pl wprowadził do oferty nową linię produktów hostingowych, której trzon stanowi kreator stron www Click Web. Użytkownik ma do wyboru nawet kilkadziesiąt szablonów stron, które łatwo dopasować do indywidualnych wymagań, tematyki strony lub branży, w której działa firma.

Kreator generuje strony w technologii Responsive Web Design, które są poprawnie wyświetlane na komputerach, tabletach i smartfonach. Dzięki temu nie ma konieczności tworzenia osobnej wersji serwisu internetowego na urządzenia mobilne. Na stronie możesz w prosty sposób osadzić mapy, formularze, zdjęcia czy materiały wideo, które nadadzą serwisowi bardziej dynamiczny charakter i uatrakcyjnią przeka. Click Web oferuje funkcje integracji strony www z serwisami społecznościowymi Facebook, Twitter i LinkedIn.

Nowa oferta obejmuje serwery wirtualne w trzech wariantach Basic, Premium oraz Unlimited i cenie już od 8 złotych miesięcznie (25 zł poza promocją). W podstawowej usłudze Click Web Basic masz do dyspozycji 5 szablonów graficznych, 10 GB na swoje dane, konta poczty e-mail oraz możliwość podłączenia własnej domeny.