SUMo - na bieżąco z aktualizacjami

SUMo to ciekawa inicjatywa, mająca na celu stworzenie programu, który pomógłby wszystkim użytkownikom, nawet tym, którzy nie za bardzo znają się na obsłudze komputera, utrzymać ich system w pełni zaktualizowane.

Narzędzie wyszło ze stajni KC Softwares, twórców takich programów jak AudioGrail, czy K-ML (myślę, że nie muszę przedstawiać ani jednego z tych produktów?). Jak można się spodziewać, możemy z niego korzystać nieodpłatnie, bez względu na warunki w jakich będzie używany.

Korzystanie z programu sprowadza się tak naprawdę do kilku kliknięć. Rola użytkownika ogranicza się do uruchomienia programu, uruchomienia i przeczekania na rezultaty skanowania oraz wybrania, które z wykrytych przez program nieaktualnych aplikacji chcemy zaktualizować.

Zobacz również:

  • Patch Tuesday: Windows 11 otrzymuje nie tylko łatki, ale i nowości

Lista programów, możliwych do uaktualnienia powstaje dzięki sugestiom użytkowników i programistów. Naprawdę zadziwi Was, jak wiele aplikacji wykrywa i testuje narzędzie w obecnej wersji. Na naszej maszynie testowej, program nie rozpoznał tylko 2 spośród kilkudziesięciu zainstalowanych produktów. Co ciekawsze, nie były to wcale programy polskiej produkcji (te program rozpoznał i uaktualnił bez problemów).

Niestety, to co nas zaniepokoiło, to fakt, iż twórcy zezwolili użytkownikom na pobieranie i instalowanie wersji testowych (beta) niektórych produktów. O ile w większości przypadków wyjdzie to rzeczywiście na plus, o tyle w warunkach produkcyjnych może to oznaczać utratę sporej części danych lub niestabilną pracę systemu. Z tego też powodu radzimy dokładnie się przyjrzeć temu, jakie opcje zaznaczamy w programie, aby później nie mieć z jego powodów nieprzyjemności.

Zaznaczmy na koniec jeszcze, iż program występuje w kilku wersjach językowych, w tym polskiej, także praca z nim, to tylko czysta przyjemność.

Pobierz SUMo 2.1

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Kyle Katarn

Data dodania: 2008-07-28

Rozmiar pliku: 1,22 MB

Nazwa pliku: sumo.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: 98/ME/NT/2000/XP