Shareaza - już nie tylko pobieranie plików

Shareaza to niegdyś jeden z czołowych programów P2P, służących wymianie plików. Miał ogromną przewagę nad swoimi konkurentami, gdyż pozwalał pobierać dane z kilku sieci jednocześnie. Dziś Shareaza to już nie tylko dzielenie się plikami.

Aplikacja zyskała zgrabną szatę graficzną i kilka nowych funkcji. Od teraz, aby z niej korzystać konieczna jest rejestracja. Proces ten da nam nie tylko dostęp do ogromnej składnicy plików, jaką są sieci P2P, ale i do kilku portali prowadzonych przy współpracy programistów Shareazy. Uzupełniając nasz profil o dane prywatne oraz zdjęcie, staniemy się pełnoprawnym członkiem internetowej społeczności, niezwykle podobnej do popularnego MySpace.

Jednocześnie dostajemy dostęp do strony Discover.com, gdzie znajdziemy informacje na temat najpopularniejszych obecnie albumów i singli w Stanach i na świecie. Niestety w Polsce nie będziemy mogli korzystać w pełni udogodnień witryny - nasz kraj nie posiada jeszcze przedstawiciela handlowego, który obsłużyłby nasze płatności za albumy dostępne przez stronę (jest ona także sklepem internetowym).

Zobacz również:

  • Najlepsze darmowe programy do pobierania torrentów
  • Windows i Linux – udostępnianie plików [PORADNIK]

Ale najważniejsza funkcjonalność aplikacji, to oczywiście wymiana plików przez P2P. Tutaj nie potrzeba nam żadnej konfiguracji. Miejmy jednak na uwadze, że programiści od kilku wersji nie informują, z jakimi sieciami program łączy się w celu pobrania utworu, a już tym bardziej nie pokazuje nam tych informacji w oknie pobierań. Jednakże, sądząc po wskazówkach pokazywanych przez sam program (możemy sprawdzić dokładnie od kogo pobieramy plik), wygląda na to, że komunikacja odbywa się jedynie przez własną sieć.

Pobierz Shareaza 2.4.0.0

Producent/dystrybutor: Shareaza

Data dodania: 2008-10-03

Rozmiar pliku: 6,43 MB

Nazwa pliku: shareaza_2.4.0.0.exe

Licencja / cena: GPL

Platforma systemowa: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/Vista


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: