Sims 3 - kody i sztuczki

Sims 3 jest o tyle fajną grą, że wpisywanie cheatów i kodów nie do końca odbierane jest jako oszukiwanie. Otrzymujemy raczej różnego rodzaju ciekawostki. Oto co można zrobić, aby "podkolorować" rozgrywkę.


Darmowy samochód policyjny.

W dzieciństwie wielu marzyło o tym, by zostać strażakiem czy policjantem. Większość potem rezygnuje, ale dlaczego nasz Sim nie miałby jeździć samochodem policyjnym? Łatwo otrzymamy tego typu pojazd, gdy włączymy menu cheatów (Ctrl+Alt+C) i wpiszemy 'testingcheatenabled true'. Następnie udajmy się do skrzynki pocztowej i wybierzmy karierę w siłach policji - jako szpieg. Otrzymamy radiowóz. Zaraz po tym można zrezygnować z pracy, a radiowóz pozostanie w naszym posiadaniu.

Wymuszenie bliźniaków

Może zdarzyć się tak, że będziemy chcieli zobaczyć jak to jest, mieć bliźnięta. Można to bardzo łatwo wykonać. Po włączeniu 'testingcheatenabled true' (tak jak to opisano w przykładzie powyżej), gdy klikniemy na ciężarnego Sima wystarczy wcisnąć Ctrl + Alt + C i wpisać forcetwins. Gdy nadejdzie moment rozwiązania będziemy dumnymi rodzicami pięknych dwojaczków.

Praca bez zmęczenia

Praca męczy, prawda? No dobrze, nie każda. Ale można zrobić jeden mały trick i żadna nie będzie męcząca, przynajmniej dla naszych Simów. Musimy włączyć 'testingcheatenabled true' jak w poprzednich przykładach. Po tym należy udać się do skrzynki na listy, gdzie pojawi się nowa opcja: potrzeba statyczna ("need static" w oryginale). Wystarczy ją kliknąć i można pracować gdziekolwiek, żadna praca nie zmęczy naszych Simów.

Teleportacja

Uzyskujemy ją włączając 'testingcheatenabled true'. Teraz wystarczy kliknąć z Shiftem na miejscu, po którym można się poruszać i powinna wyświetlić się opcja "teleportuj mnie tutaj".

Modyfikacja cech Sima

Kiedy włączysz 'testingcheatenabled true' otrzymasz możliwość modyfikacji cech swojego Sima. Przytrzymaj Shift i kliknij na swoją aktywną postać. Pojawi się opcja umożliwiająca modyfikowanie cech twojego Sima.

Mycie naczyń w ekspresowym tempie

Jeżeli nie jesteś fanem zmywania, a Twój Sim nie posiada zmywarki możesz spróbować następującego triku. Przeciągnij brudne naczynia do inwentarza Twojego Sima, po czym przeciągnij je do okna sprzedaży. Nie zarobisz na tym, ale naczynia będą czyste.

Zmiana imienia Sima

Jeżeli nie jesteś zadowolony z imienia Twojej postaci, wystarczy wejść do widoku mapy i kliknąć na Ratusz. Tam powinna pojawić się opcja "Zmień imię". Należy zaznaczyć, że zmiana imienia działa tylko od godziny 12 do 18. Czyli najwyraźniej w godzinach działania Ratusza.

Lista Cheatów

Zamiast wyszukiwać kolejnych cheatów w tabelkach po stronach internetowych można odwołać się do samej gry. Wciśnij Ctrl + Alt + C zupełnie jak w przypadku niektórych poprzednich porad i wpisz help. Wyświetli się lista wszelkich dostępnych cheatów w grze.