Składanie komputera - wideoporadnik, jak samodzielnie złożyć zestaw PC

Oto krótki wideoporadnik, który przeprowadzi cię przez proces samodzielnego składania komputera. Z poszczególnych filmów dowiesz się jak zamontować płytę główną, procesor oraz pamięć RAM. Dodatkowo pokażemy także jak w prosty i szybki sposób skonfigurować podstawowe parametry BIOS.

Dla mniej zaawansowanych użytkowników proces samodzielnego składania komputera może się wydawać niezwykle skomplikowany. Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiednich części, tak aby były ze sobą w pełni kompatybilne. Jeśli masz z tym problem zachęcamy do odwiedzenia serwisu PC World Testy. Znajdziesz tam między innymi rzetelne testy i recenzje procesorów, płyt główny, kart graficznych oraz obudów.

Redaktorzy serwisu przygotowali także specjalne poradniki, który ułatwią ci podjęcie właściwej decyzji. Po skompletowaniu wszystkich części wystarczy, że będziesz postępował według naszych wskazówek, a na pewno świetnie poradzisz sobie ze złożeniem ich w działającą całość.

W niektórych przypadkach proces instalacji poszczególnych komponentów w twoim zestawie może się nieco różnic od tego co pokazaliśmy na naszych filmach. Wynika to z różnic konstrukcyjnych w poszczególnych typach płyt głównych, procesorów czy napędów. Przed rozpoczęciem samodzielnego montażu komputera zalecamy także zapoznanie się z instrukcją obsługi przygotowaną przez producenta sprzętu.

W pierwszym materiale wideo pokażemy jak poprawnie zainstalować płytę główną wewnątrz obudowy. Zdecydowaliśmy się na model EVGA E760.

Polecamy: PC World Testy - Płyty główne

Następnym krokiem będzie instalacja procesora. W naszym przypadku jest to Intel Core i7.

Polecamy: PC World Testy - Procesory

Gdy mamy już gotową płytę główną i procesor nadszedł czas na instalację pamięci RAM i karty graficznej.

Polecamy: PC World Testy - Pamięci RAM


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: