Sklep internetowy „w pięć minut”

Sklep internetowy to doskonały sposób na nowy biznes lub szansa na zwiększenie sprzedaży poprzez możliwość dotarcia do szerszej grupy klientów. Wymieniamy argumenty za wyborem systemu e-commerce w modelu usługowym. Prezentujemy sześć platform sklepowych, na których warto uruchomić własny sklep internetowy.


Jak założyć sklep internetowy?

Jeśli chcesz w „pięć minut” uruchomić swój sklep internetowy, platforma e-commerce to strzał w dziesiątkę. Lista argumentów za wyborem sklepu w modelu usługowym w porównaniu z zakupem i instalacją specjalnego oprogramowania na własnym serwerze lub zamówienia sklepu na indywidualne życzenie jest dość długa.

W ramach usługi sklepu, firma internetowa przydzieli Ci miejsce na serwerze, specjalistyczne oprogramowanie sklepu oraz skrzynki e-mail dla pracowników we własnej domenie internetowej. Dostawca usługi dba o to, aby zainstalowane na serwerze oprogramowanie sklepu zawsze było w najnowszej wersji. Nie musisz martwić się o samodzielną aktualizację oprogramowania, która usunie zauważone błędy lub wprowadzi nowe funkcjonalności sklepu. Nie ponosisz także kosztów zakupu takiej aktualizacji. Interesuje Cię tylko prowadzenie sklepu internetowego, do czego wszystkie narzędzia dostajesz za zapłacone pieniądze.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [26.05.2022]

Uruchomienie sklepu na specjalnej platformie e-commerce jest szybkie i niezwykle proste. Zakładanie sklepu internetowego zaczyna się od zarejestrowania usługi i wprowadzenia podstawowych informacji o sklepie. Następnie należy wybrać z gotowych szablonów układ i grafikę witryny. Kolejny krok to konfiguracja sklepu. Na tym etapie musisz co najmniej wprowadzić katalog produktów oraz zdefiniować metody dostawy i płatności. Co ważne, wszystkie te czynności wykonasz samodzielnie z poziomu wygodnego, webowego panelu zarządzania sklepem. Na życzenie dostawca usługi może przygotować dla ciebie indywidualną szatę graficzną, a nawet w pełni skonfigurować sklep, choć zawsze jest to opcja dodatkowo płatna.

Dzierżawa sklepu nie wymaga jednorazowych inwestycji w wynajem serwera i zakup oprogramowania. Po 14-dniowym okresie testowym możesz przedłużyć abonament na kolejny rok albo zrezygnować ze sklepu i jeśli usługa nie spełniła twoich oczekiwań, po prostu przejść do konkurencji. Mocną stroną platform sklepowych jest dostosowanie ich do realiów polskiego handlu elektronicznego, w szczególności gdy mówimy o integracji z systemami płatności, porównywarkami cen i serwisami opinii, serwisami aukcyjnymi (Allegro), systemami operatorów pocztowych i kurierskich, a nawet oprogramowaniem do wystawiania faktur i prowadzenia firmy.

I na koniec najważniejsze: sklep internetowy, jak każdy inny biznes, obciążony jest ryzykiem niepowodzenia. Jeśli Twój własny biznes internetowy okaże się porażką, w takiej sytuacji możesz po prostu zaprzestać dalszego opłacania usługi sklepu i ograniczyć koszty działalności firmy. Sprawdźmy zatem, czym wyróżniają się poszczególne platformy e-commerce, które z nich są warte polecenia oraz ile kosztuje założenie własnego sklepu internetowego?

Click Shop w home.pl

Click Shop to platforma sklepów internetowych prowadzona przez home.pl i uruchamiana na własnych serwerach tego dostawcy hostingu. Dla wielu sprzedawców może mieć to istotne znaczenie. Oferta home.pl obejmuje dwa plany taryfowe: Click Shop, z limitem 1000 produktów w sklepie, oraz Click Shop Premium bez ograniczeń wystawianych pozycji towarowych, a do tego z mobilną wersją sklepu, obsługą wielu walut i języków, a także zaawansowanymi funkcjami integracji z Allegro i Facebookiem.

Normalna cena za uruchomienie Click Shop (bez promocji) to 115 PLN, jednak jej przedłużenie wynosi 840 zł rocznie, natomiast Click Shop Premium - 184,50 PLN i 1200 zł za roczne przedłużenie. W pakiecie Premium zyskasz dodatkowe narzędzia, które ułatwią obsługę sklepu, m.in.: dostęp do API programistycznego, integrację z Facebookiem, funkcje integracji z systemami magazynowymi (Subiekt GT, WF-MAG) oraz mobilną aplikację, która pozwala ci działać nawet wtedy, gdy czasowo nie masz dostępu od komputera. Panel mobilny Click Shop umożliwia przeglądanie aktywności w sklepie (rejestracje klientów, złożone zamówienia), zmianę statusów zamówień oraz proste zarządzanie asortymentem (zmiana ceny, stanu magazynowego).

Mocną stroną sklepów Click Shop jest integracja z systemami płatności elektronicznych, porównywarkami cen, usługami logistycznymi czy oprogramowaniem do fakturowania online (w sumie ponad 80 pozycji). W kategorii statystyki i raporty Click Shop oferuje m.in. integrację z usługą Gemius ShopMonitor, która umożliwia analizę efektywności sklepu na tle konkurencji w trzech podstawowych obszarach: ruchu na stronie, konwersji oraz wartości złożonych zamówień.

Obecnie home.pl daje 14 dni na przetestowanie sklepu Click Shop bez zobowiązań i kusi bogatą ofertą promocyjną przy zakupie (plan Premium kosztuje 8 zł netto miesięcznie w pierwszym roku, a do tego masz możliwość zamówienia usługi fakturowania i zarządzania magazynem homebiuro za 5 zł) oraz pakietem korzyści wartym blisko 3500 zł, który obejmuje m.in. kupon do wykorzystania w firmie InPost (Paczkomaty) czy możliwość zamówienia certyfikatu SSL dla sklepu.

Sklep internetowy „w pięć minut”

Panel podsumowania sklepu Click Shop w home.pl dostarcza sumarycznych informacji o aktualnej sprzedaży według liczby złożonych zamówień oraz ich wartości.

Aktualizacja: 21 września 2017 18:45

Aktualizacja cen.

Aktualizacja: 21 września 2017 17:57