Sleipnir - nakładka o wielkich możliwościach

Sleipnir to, według programistów, jedna z najpopularniejszych nakładek na przeglądark w Japonii. Być może jest to prawda. Szczególnie, jeśli przyjrzeć się bliżej jej opcjom.

Pierwsze i najważniejsze, aplikacja nie jest nakładką jedynie na silnik Internet Explorera. Integruje w sobie również silnik renderowania stron Gecko (ten sam, który wykorzystują przeglądarki Firefox, Mozilla Suite i K-Meleon). Jednym kliknięciem będziemy się mogli przełączyć między dwoma widokami, aby sprawdzić, jak dana strona widziana jest oczami jednej, a jak drugiej przeglądarki.

Autorzy umożliwili nam praktycznie wszystko to, co możliwe było do tej pory z użyciem przeglądarki Internet Explorer 7. Dodatkowo w tym produkcie odnajdziemy możliwość zmiany skórki, czy obsługę wtyczek. Niestety i jedno i drugie stoją na dość niskim poziomie, także wątpimy, aby opcje te miały skusić kogokolwiek do zminy przeglądarki.

Aplikację wyposażono ponadto w zestaw skryptów - prostych programików, które pozwolą nam wykonać zrzut strony i pokazać go w wynikach wyszukiwania Google, utworzyć prezentację z otwartych okien, czy wymusić zamknięcie nieodpowiadającego okna programu.

Niestety, co może razić to fakt, iż większość opcji, a nawet ikonek zaczerpniętych jest z innych przeglądarek. Innowacyjność programu stoi więc na bardzo niskim poziomie. Dziwi więc fakt, iż przeglądarka zdobyła tak wielkie poważanie w kraju kwitnącej wiśni.

Pobierz Sleipnir 2.8.1a}}

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Fenrir Inc.

Data dodania: 2008-09-17

Rozmiar pliku: 2,56 MB

Nazwa pliku: sleipnir281-en.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT/2000/XP