Słuchawki do komputera - jakie wybrać?

Słuchawki to jeden z tych elementów naszego komputera, dzięki któremu mamy okazję lepiej odbierać wrażenia płynące z gier, komfortowo słuchać muzyki czy też słuchać internetowych radiostacji i telewizji. Jakie wybrać słuchawki do komputera, aby mieć jak najlepsze doznania, a nie przepłacać? Oto kilka propozycji modeli nausznych.

Podzielone one zostały na trzy grupy cenowe. Pierwsza - do 50 złotych, druga - od 50-100 PLN, trzecia - więcej niż 100 PLN. Oczywiście w tej pierwszej kategorii raczej trudno spodziewać się mega-komfortu słuchania, ale nie znaczy to, że kwota ta jest niewystarczająca do dobrej jakości dźwięku. W tej kategorii można zaproponować słuchawki nauszne Philips SHP1900. Możemy nabyć je już od 34 złotych, a dostajemy w zamian neodymowe głośniki przewodowe, o dość dobrych parametrach, z membranami 40 mm. Jeden minus to brak regulacji głośności. Osobom, którym przeszkadza ten brak, można polecić Esperanza EH120. Patrząc na oferty sklepów, widzimy ceny wahające się już od 11 do 35 złotych. Mimo niewielkiej ceny mamy tu czysty, pozbawiony szumów dźwięk, wygodne poduszeczki oraz dwumetrowy kabel. Zdecydowanie warte polecenia.

Philips SHP1900

Philips SHP1900

Jeśli zdecydujemy się wydać kwotę większą niż 50 złotych, a mniejszą niż 100, tutaj również warto zawrócić uwagę na dwa modele. Pierwszy to SENNHEISER HD201, którego cena zaczyna się od 70 PLN. Dedykowane są głównie dla graczy, ale takie plusy jak czysty dźwięk, świetny bas czy też tłumienie hałasów otoczenia sprawiają, że doskonale nadają się także do oglądania filmów czy też słuchana muzyki. Można pomarudzić nieco na długość kabla - aż 3 metry, czyli dość niewygodnie zabrać je ze sobą na spacer czy rower. Pół metra krótszy mają natomiast słuchawki Superlux HD 681. Ich cena oscyluje w okolicach 90 PLN, ale dostaniemy za to bardzo czysty dźwięk z prawidłowo podbitymi basami, co pozwala na pełne odtworzenie przestrzeni audio. Chociaż design nie zalicza się do pierwszej ligi światowej, to jednak w stosunku do ceny jest to mała wada.

Superlux HD 681

Superlux HD 681

W przedziale cenowym powyżej 100 PLN mamy mnóstwo modeli, których ceny sięgać mogą nawet i sześciuset złotych. Sądzę jednak, że jak na przeciętnego użytkownika to zdecydowanie za duża cena, dlatego za górną granicę przyjmuję kwotę 200 PLN. Mieści się w niej "krewniak" wymienionego wcześniej modelu SENNHEISER HD 201, noszący numer 202. Jego cena to ok. 130 PLN, zaś plusami są świetne, przestrzenne brzmienie, lekka (choć nie dla wszystkich wygodna) konstrukcja, a także możliwość odłączenia nauszników od pałąka. Niestety, minus jest - znowu mamy do czynienia z 3-metrowym kablem. Jeśli chcemy krótszy, to za ok. 180 PLN nabędziemy Creative Labs AURVANA LIVE. To już słuchawkowa ekstraklasa, którą można polecić nie tylko przeciętnemu użytkownikowi komputera, ale także wymagającym audiofilom. To chyba wystarczająca rekomendacja. Można zresztą poczytać w sieci mnóstwo zachwytów na temat tego sprzętu.

Creative Labs Creative Aurvana

Creative Labs Creative Aurvana

Oczywiście to tylko sześć wybranych modeli z całego morza dobrych słuchawek. Zapraszam do podawania swoich własnych rekomendacji w komentarzach poniżej.


Zobacz również