SmartFTP 3 - najlepszy klient FTP dla Visty

Trzecia odsłona znakomitego klienta FTP. W tej wersji programiści zwrócili szczególną uwagę na wygląd i bezpieczeństwo programu. Aplikacja idealnie integruje się z podstawowym motywem zarówno Windows Vista, jak i Windows XP, a ilość dostępnych w niej opcji pozstawia w tyle niejednego jej konkurenta.

Jeżeli już wcześniej mieliśmy styczność z omawianym klientem, warto przedstawić różnice, jakie dzielą go od swoich dwóch poprzednich wydań.

Jak wcześniej wspomnieliśmy, poprawiono wygląd programu. Mimo, że zmiany są kosmetyczne i dostyczą jedynie kilku animacji, ikonek, a tu i ówdzie także kolorów tła lub czcionki, to jednak przy dłuższym użytkowaniu okazuje się, że zmiany te wywierają ogromny wpływ na komfort naszej pracy z programem.

Ale zmiany wyglądu to nie wszystko. Osoby, które próbowały się kiedykolwiek połączyć z firmowym FTP z domu, pamiętają zapewne problemy z łączeniem się z serwerami przez SSH. Oczywiście transfery takie nie były możliwe, a użytkownik skazany był albo na inne, często płatne klienty FTP lub pocztę elektroniczną, która niestety nigdy sobie dobrze nie radziła z większymi załącznikami.

Rozdzielone niegdyś kolejki transferu danych (bezpośrednie i kolejkowane) zostały teraz połączone. Od teraz już każdy transfer odbywa się w ten sam sposób, przy pomocy systemu kolejki.

Jakich jeszcze zmian możemy oczekiwać po pierwszym uruchomieniu trzeciej wersji programu? SmartFTP nareszcie obsługuje system pobierania w kawałkach, co w niektórych konfiguracjach potrafi znacznie przyspieszyć transfery. Oczywiście, ze względu na specyfikę protokołu FTP nie polecamy nikomu ściągania pliku w częściach, ale zdajemy sobie sprawę, że dla tysięcy użytkowników właśnie ta funkcja jest najważniejsza.

Przyznać trzeba, że jeśli chodzi o klienty FTP, to konkurencja jest spora. I to nie tylko na platformie Windows. W końcu każda ze znanych nam przegladarek może pełnić rolę prostego menedżera pobierania plików z serwerów FTP. Jednakże, jeśli oczekujemy czegoś więcej niż tylko przeglądarki plików z serwerów, to konkurencja nagle się zawęża. W miarę przyrostu wymagań maleje także ilość klientów, które spełniają nasze oczekiwania. SmartFTP jednak jest w stanie zadowolić praktycznie wszystkich, bez względu, jakiego rodzaju prace chce wykonywać z jego pomocą.

Pobierz SmartFTP 3.0.1018.1 32-bit

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: SmartFTP

Data dodania: 2008-06-23

Rozmiar pliku: 5,58 MB

Nazwa pliku: SFTPNSI.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT/2000/XP/2003/Vista


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: