Smartfon pod pełną kontrolą

Większość posiadaczy smartfona chciałaby w końcu zrobić z urządzeniem coś więcej, niż tylko dzwonić, wysyłać SMS-y i od czasu do czasu pstryknąć zdjęcie. Kabel do podłączenia smartfona do komputera otrzymujemy wraz z urządzeniem. Potrzebna jest jeszcze dobra aplikacja, która pozwoli wygodnie zarządzać kolekcją muzyki, zdjęć i materiałów wideo, a w razie potrzeby także przenieść kontakty lub wykonać kopię zapasową danych.


Po pierwszych fascynacjach nowym urządzeniem z reguły przychodzi taki moment, kiedy chciałbyś zrobić na nim coś więcej, niż tylko dzwonić, wysyłać SMS-y i od czasu do czasu pstryknąć zdjęcie komuś lub sobie samemu (tzw. selfie).

Kabel do podłączenia smartfonu do komputera otrzymałeś wraz z urządzeniem. Potrzebujesz jeszcze dobrej aplikacji, która pozwoli tobie wygodnie zarządzać kolekcją muzyki, zdjęć i materiałów wideo, a kiedy będzie potrzebne, także przenieść kontakty lub wykonać kopie zapasową danych na urządzeniu.

Samsung Kies

Wydaje się, że Kies miał być dla urządzeń Samsunga tym, czym iTunes jest dla smarfonów i tabletów Apple’a. Kies umożliwia przeglądanie zdjęć, muzyki i nagrań wideo zgromadzonych w telefonie i organizowanie ich w bibliotece mediów.

Na początek spróbuj przenieść ulubioną muzykę do swojego nowego smarfona. Program dostępny jest w dwóch wersjach: Kies (właściwie Kies 2.6) dla większości smartfonów i tabletów Samsung z systemem Android oraz Kies 3 dla urządzeń mobilnych począwszy od Galaxy Note III. Tak przynajmniej podaje producent, bowiem w naszym przypadku do połączenia telefonu Galaxy S4 z komputerem niezbędne było użycie nowszej wersji aplikacji, a przecież model ten został wydany wcześniej niż Note III. Sprawdź samemu, której wersji potrzebujesz.

Za pomocą kabla USB podłącz smartfon do komputera. Aby zadziałało, ustaw tryb połączenia na Urządzenie multimedialne (MTP). W oknie programu kliknij Muzyka, a następnie symbol plusa, aby dodać pliki do urządzenia lub karty pamięci. Zrobione.

Opcje synchronizacji kontaktów, kalendarza i zadań z Outlokiem w programie Samsung Kies 3.

Opcje synchronizacji kontaktów, kalendarza i zadań z Outlokiem w programie Samsung Kies 3.

Wondershare MobileGo for Android

MobileGo jest bardziej uniwersalny, bowiem działa z modelami smartfonów i tabletów różnych producentów wyposażonych w system Android 2.0 lub nowszy. W pełni obsługiwany jest Android 4.4 (KitKat), co powinno ucieszyć właścicieli najnowszych modeli urządzeń mobilnych. Wykorzystaj MobileGo do wgrywania aplikacji, muzyki, wideo i zdjęć do swojego telefonu. Zacznij jednak od połączenia telefonu z komputerem.

MobileGo pozwala łączyć się z komputerem przez kabel USB lub sieć Wi-Fi. Tym razem spróbuj wybrać drugą opcję. Po uruchomieniu program wygeneruje graficzny kod (QR code), który po zeskanowaniu automatycznie połączy urządzenie z komputerem. Aby było to możliwe, zainstaluj mobilną wersję programu MobileGo na swoim smartfonie. Aplikację znajdziesz w sklepie Google.

W tym momencie czeka cię małe zaskoczenie, bowiem zasadniczo MobileGo dla urządzeń mobilnych pozwala przyspieszyć działanie smartfona przez wyrzucenie z jego pamięci nieużywanych aplikacji. W prawym, górnym rogu aplikacji znajdziesz jednak niepozorną ikonę aplikacji (symbol QR Code), która pozwoli Ci zeskanować kod wyświetlony na ekranie komputera. Zanim to zrobisz, włącz moduł Wi-Fi w smartofnie (jeśli nieaktywny) i połącz się z lokalną siecią, tą samą w której działa komputer. Na koniec kliknij Scan QR code to connect, zeskanuj kod i zaakceptuj połączenie Wi-Fi.

Program MobileGo pozwala na szybkie nawiązanie połączenia Wi-Fi przez zeskanowanie kodu QR z zaszytym w sobie adresem IP komputera.

MobileGo jest pomocny w trakcie przenoszenia muzyki i filmów z komputera do telefonu. Program dokonuje konwersji nagrania w taki sposób, aby możliwie najlepiej wyglądało na urządzeniu mobilnym. Wybierz kategorię multimediów (dostępne Apps, Music, Videos, oraz Photos), a następnie kliknij przycisk Add, aby dodać nowe nagrania. Możesz przenieść pojedynczy plik lub cały folder.

W trakcie kopiowania pliku program zapyta cię, czy chcesz zoptymalizować nagranie do urządzenia mobilnego (Do you want to convert the file to Android-optimized format?).

Zarządzanie aplikacjami zainstalowanymi w urządzeniu mobilnym z poziomu programu Wondershare MobileGo. Z tego menu przeniesiesz aplikację z karty SD do pamięci telefonu i odwrotnie.

Zarządzanie aplikacjami zainstalowanymi w urządzeniu mobilnym z poziomu programu Wondershare MobileGo. Z tego menu przeniesiesz aplikację z karty SD do pamięci telefonu i odwrotnie.