Smartfony - jak przedłużyć żywotność baterii

Każdemu zdarzyło się, że jego smartfon "padł" w najmniej oczekiwanym momencie. W niniejszym materiale przedstawiamy kilka porad i trików, dzięki czemu znacząco wydłużymy żywotność naszej baterii.

Twój smartfon rozładowuje się zbyt szybko? Są setki możliwych przyczyn. Jednak stosując się do kilku naszych porad sprawisz, że twój telefon będzie działał dłużej. Optymalizując swoją baterię, możesz nawet przedłużyć jej żywotność o kilkadziesiąt godzin. Jak to zrobić?

Konfiguracja baterii w ten sposób aby działała ona dłużej wiąże się z rezygnacją z kilku funkcji zawartych w naszym telefonie. Oczywiście każdy smartfon rządzi się swoimi prawami. Skupimy się więc na kilku prostych trikach, które mogą znaleźć zastosowanie wśród wielu modeli różnych producentów.

Zobacz również:

  • Te modele Xiaomi wkrótce otrzymają aktualizację systemu! Sprawdź, czy twój smartfon jest na liście [01.12.2022]

Przede wszystkim sprawdź ile aplikacji jest otwartych. Niektóre z nich, jak np. GPS, mogą być uruchomione bez naszej wiedzy. Jeśli nie jest to nam niezbędne najlepiej wyłączyć więc nawigację satelitarną. W ten sposób znacząco zwiększymy żywotność naszej baterii.

Następnym sposobem na zaoszczędzenie prądu jest zmniejszenie jasności ekranu (funkcja dostępna w ustawieniach wyświetlacza) oraz długości jego podświetlenia (najlepiej ustawić najkrótszy z możliwych czas). W ten sposób zyskujemy następne godziny.

Jeśli znajdujemy się na terytorium gdzie nie ma bezpłatnego dostępu do Wi-Fi najlepiej także wyłączyć tę funkcję. Zaoszczędzimy wówczas energię jaką smartfon pobiera celem znalezienia bezprzewodowego dostępu do Internetu. Podobnie rzecz się ma z technologią Bluetooth. Jeśli nie zamierzamy przesyłać ani odbierać żadnych danych - także tą funkcję najlepiej wyłączyć. W ten sposób kolejne minuty użytkowania dostajemy gratis.

Oprócz tego ważną kwestią jest także to, aby naszego smartfona nie rozładowywać do końca. Pamiętajmy o tym, żeby naładować go zanim bateria wyczerpie się do reszty. W ten sposób będzie nam służyła znacznie dłużej.

Jeśli nie chcecie skorzystać z naszych rad, zawsze możecie pobrać specjalne aplikacje przeznaczone dla systemu operacyjnego z jakiego korzysta wasz smartfon. W Android Markecie czy też w App Storze znajdziemy aplikacje przeznaczone do monitorowania zużycia energii. Większość z nich jest jednak płatnych, więc zanim je pobierzecie zastosujcie się do naszych rad...