Songbird - odtwarzacz i przeglądarka

Songbird to jeden z ambitniejszych projektów ostatnich lat. Jego celem jest zbudowanie odtwarzacza multimedialnego, któremu niestraszne będą ograniczenia licencyjne, platformowe oraz językowe.

Jeżeli już wcześniej mieliśmy do czynienia z programem, lecz nie przypadł on nam do gustu, warto poddać go próbie raz jeszcze. Autorzy kompletnie przebudowali jego interfejs, aby bardziej przypominał ten, znany z aplikacji iTunes.

Nowa wersja odtwarzacza, to także ulepszona obsługa last.fm. Tym razem dodano wsparcie dla internetowego radia, wraz z funkcjami oceniania i banowania utworów.

Co jeszcze przygotowali dla nas autorzy? Dodali oni obsługę 'inteligentnych list odtwarzania'. Znowu widzimy nawiązanie do iTunes. Listy te tworzone są automatycznie przez program, na podstawie listy najczęściej słuchanych przez nas utworów lub kawałków, które spełniają dowolne kryterium nazwy lub oceny.

Dodano także przeglądarkę wydarzeń w naszym mieście. Jak się nietrudno domyśleć, funkcja ta nie będzie niczym ciekawym dla przeciętnego polaka, ale jeśli mieszkamy za granicą i nie wiemy co zrobić w wolnym czasie, warto z niej skorzystać i sprawdzić, co ciekawego będzie się działo w naszym mieście.

Pomniejsze zmiany dotyczą także obsługi wtyczek oraz możliwości strumieniowego wysyłania słuchanych przez nas plików, w formie audycji SHOUTcast.

Pobierz Songbird 0.7.0

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Songbird

Data dodania: 2008-08-21

Rozmiar pliku: 16,09 MB

Nazwa pliku: Songbird_0.7.0_windows-i686-msvc8.exe

Licencja / cena: GPL

Platforma systemowa: Windows 2000/XP/2003/Vista