Sposoby na zarabianie przez Internet, czyli jak zarobić online

"Zarabianie przez internet" - z pewnością wielu z naszych czytelników nieraz otrzymywało spam z takim właśnie lub podobnym tytułem. Oczywiście wiadomości-śmieci nie zawierają żadnych realnych informacji, które pozwoliłyby zarobić, jednak nie zmienia to faktu, że zarabianie przez internet jest możliwe. Oto kilka pomysłów, które pozwolą Ci zarabiać prawdziwe pieniądze przez internet.


Praca przez internet - jak to możliwe?

W polskim społeczeństwie praca zdalna (czyli praca online) postrzegana jest cały czas jako rodzaj zajęcia gorszego sortu i traktowana wręcz niepoważnie. Piszący te słowa pracuje w ten sposób od lat i nieraz widział niebotyczne zdziwienie rozmówców, gdy dowiadywali się, że ma on normalną umowę o pracę, a przy pracach dodatkowych zawiera umowę o dzieło. No właśnie - umowa. Kiedy praca w domu przez internet odbywa się za pomocą umowy o dzieło, a kiedy przy normalnej (czyli o pracę)? To zależy od tego, czy firma poszukuje pracownika stałego, czy też potrzebna jej osoba, z której usług będzie mogła skorzystać w razie potrzeby. Tu należy przypomnieć, że umowa o dzieło różni się od umowy o zatrudnienie przede wszystkim w jednym aspekcie. Umowa taka nie daje świadczeń związanych ze zdrowiem i emeryturą, czyli od osiągniętych dochodów nie odprowadza się ani składki ZUS, ani składki na fundusz emerytalny, choć podatek odliczany jest normalnie. Osoba pracująca na umowę o dzieło nie ma ubezpieczenia zdrowotnego, przez co nie może korzystać z bezpłatnej, publicznej opieki medycznej (lekarz, szpital, itp.), ani też brać urlopów chorobowych. Jeśli ma się jednak tylko umowę o działo, można rozwiązać problem ubezpieczenia zdrowotnego przez samodzielne opłacanie składek (ich koszt i więcej informacji na oficjalnej stronie ZUS).

Sposoby na zarabianie przez Internet, czyli jak zarobić online

Nie, to tak nie działa.

Dodatkowa praca przez internet - od tego warto zacząć

Jeśli masz już pracę, a szukasz jeszcze jednego źródła dochodu, zacznij od znalezienia sobie pracy dodatkowej w sieci. Dopiero gdy nabierzesz doświadczenia i zaczniesz mieć dochody na poziomie regularnej pensji, możesz albo całkowicie przejść na tryb pracy online, albo tez pozostać przy traktowaniu jej jako pracy dodatkowej lub... drugiej. Wybór zależy od Ciebie i Twoich możliwości oraz potrzeb. Nic nie stoi na przeszkodzie - jeśli masz czas i warunki - żeby mieć nawet kilka prac dodatkowych przez sieć. I jak pokazuje to praktyka - wiele osób tak robi. Wszystko jest kwestią odpowiedniej organizacji czasu oraz Twoich mocy przerobowych. A jakie one są - to wiesz najlepiej Ty i dzięki temu doskonale zdajesz sobie sprawę, ile czasu może zająć dodatkowa praca w domu przez internet, aby nie miała negatywnego wpływu na Twoje życie rodzinne.

Sposoby na zarabianie przez Internet, czyli jak zarobić online

Zaczynamy pracę w domu... ale najpierw rzut okiem na newsy

Na czym można zarobić

Wspomniany wcześniej spam oferuje Ci "niesamowite zysk"i dzięki opcjom binarnym, stuprocentowo pewnym inwestycjom w złoto (Amber Gold się kłania), handlowi walutami, itp. Dziwne, że niektórzy jeszcze dają się na to jeszcze nabierać - choć podobno wciąż są ludzie, wierzący w autentyczność "nigeryjskiego księcia". Oczywiście wszystko to bzdury i naciąganie na wydawanie swoich pieniędzy - a tu chodzi o ich zarabianie. A w sieci można zarabiać zarówno dzięki normalnej pracy, jak i też otworzyć własny biznes internetowy. To drugie rozwiązanie jest oczywiście ryzykowne, ale chyba każdy słyszał przynajmniej o jednej osobie, która stała się milionerem dzięki stworzeniu czegoś nowego - choćby Mark Zuckerberg i jego Facebook. Niestety, aby wynaleźć dziś novum, które dałoby nawet nie miliony dolarów, ale dziesiątki tysięcy złotych, dość trudno. No i trzeba mieć odpowiednie środki na inwestycje.

Aktualizacja: 03 października 2017 23:38