StarCraft II. Wings of Liberty - porady jak grać, by wygrać


StarCraft II. Wings of Liberty - obrazki z gry

Zobacz więcej zdjęć:

Na dobry początek

- używaj komendy Atak do przesuwania oddziałów po mapie. Jeśli wydasz jednostce rozkaz ruchu, uda się on do wyznaczonego punktu ale zignoruje ewentualnie napotkane po drodze wrogie jednostki. Z poleceniem Atak żołnierze dotrą na miejsce równie szybko, ale przynajmniej odpowiedzą ogniem na zagrożenie.

- efektywnie zarządzaj jednostkami. Najczęściej używanym jednostkom i budynkom bazy przypisz skrót klawiszowy - zaznacz oddział/konstrukcję i wciśnij klawisz Ctrl z wybranym klawiszem numerycznym. Od tej chwili dana jednostka/budynek będzie dostępny pod tym klawiszem. W ten sposób możesz planować tworzenie nowych jednostek bojowych nie tracąc z oczu przebiegu walki i nie zaglądając do swojej bazy.

- stale zwiększaj limity zaopatrzenia - zamiast czekać bezczynnie na zakończenie budowy Supply Depotu czy Pylonu, od razu zbuduj kolejny (to samo dotyczy Zerg Overlordów). Jeśli istnieje cień szansy, że nie możesz zwiększyć liczebności wojsk przez limit populacji, to zgodnie z prawem Murphy'ego przydarzy ci się to w najmniej odpowiednim momencie

- zbuduj więcej niż jeden budynek do rekrutacji podstawowych oddziałów (Baraki/Gateway/Hatchery). Im ich więcej, tym szybciej zgromadzisz (odbudujesz) swoją armię.

- poluj na robotników nieprzyjaciela; chroń swoich.

Dodatkowe źródła informacji

Gracze chcący rozwijać swoje umiejętności, a tym samym zwiększać swoje szanse w sieciowych starciach z innymi użytkownikami, powinni koniecznie odwiedzić kanały wideo w serwisie YouTube, takie jak HuskyStarCraft czy HDStarCraft, odwiedzić stronę wiki Team Liquid oraz oczywiście fora Battle.net. Można tam znaleźć mnóstwo wskazówek i ciekawostek dotyczących taktyki w StarCrafcie II.