Strumieniuj treści multimedialne zewsząd do swojego telewizora (porady drobne)

Chciałbyś oglądać w swoim telewizorze treści multimedialne z różnych źródeł, np. komputera czy smartfonu. Jak się do tego zabrać?

DLNA to technologia stworzona w celu uproszczenia strumieniowania danych pomiędzy urządzeniami połączonymi w sieć. Jeżeli twój odbiornik HDTV nie obsługuje standardu DLNA, możesz poszukać przystawki STB, która zapewnia tę funkcję. Możliwość tę oferuje np. Netgear NeoTV, urządzenia Western Digital WDTV Live, a nawet PlayStation 3. Dysponując taką konsolą, będziesz mógł przesyłać i odbierać strumieniowo treści multimedialne z wielu różnych urządzeń obsługujących DLNA - nawet z peceta z zainstalowanym systemem Windows 7. Niektóre z nowszych modeli smartfonów (np. LG Optimus) mają wbudowaną obsługę standardu DLNA, jednak zdecydowana większość smartfonów i tabletów wymaga zastosowania aplikacji, która uaktywnia obsługę DLNA. Do programów tego typu należą np. iMediaShare (działa w systemach Android i iOS) i Skifta (działa w systemie Android).

Wiele dekoderów STB i odbiorników HDTV dopuszcza strumieniową transmisję danych z takich witryn i usług sieciowych jak Netflix, Pandora, YouTube i innych, lecz technologia DLNA umożliwia także używania swojego telewizora HDTV do odtwarzania muzyki, a także do oglądania zdjęć i filmów zgromadzonych na urządzeniach połączonych w sieć lokalną. Obsługuje powszechnie stosowane formaty plików, zy to nie pozwoli ci odtwarzać ani oglądać treści zabezpieczonych przed kopiowaniem.