Subtitle Workshop - edycja napisów do filmów

Subtitle Workshop to jedno z najlepszych narzędzi do edycji napisów do filmów, jakie udostępniane jest w internecie na licencji freeware. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, iż poza tworzeniem i modyfikacją istniejących napisów, aplikacja pozwala na ich konwersję między formatami, łączenie i korektę czasu odtwarzania.

Jeśli chodzi o samo zagadnienie edycji napisów, to zainteresowani tematem wiedzą doskonale jaki program jest dla nich najwygodniejszy oraz w jakim formacie zapisać pliki, aby możliwe było ich odtworzenie na każdym komputerze.

My jednak chcemy zaprezentować program w kompletnie nowej formie. Chcemy przedstawić w jaki sposób możemy go wykorzystać, aby poprawić czas wyświetlania poszczególnych napisów lub zmienić format, w jakim zapisane są napisy, aby możliwe było na przykład wykorzystanie ich przy konwersji filmu na płytę DVD lub w niektórych edytorach video.

Mało tego, dzięki narzędziu Subtitle Workshop nawet osoba nieznająca się na edycji napisów będzie w stanie je poprawić, wyszukując w nich chociażby błędów ortograficznych, czy łącząc dwie linijki w jedną.

Co ciekawe, jeśli nie jesteśmy najlepsi w w tłumaczeniu z jakiegoś języka "ze słuchu", natomiast dobrze nam idzie tłumaczenie tekstów, możemy posłużyć się narzędziem tłumaczenia gotowych napisów. Ominie nas dzięki temu żmudna praca z synchronizacją napisu do dialogu, która niestety zajmuje większość czasu poświęcanego na przygotowanie napisów.

Aplikacja dostępna jest nieodpłatnie. Rozprowadzana jest na licencji GNU, tak więc możemy z niej korzystać nawet w warunkach firmowych. Ponadto, jest ona dostępna w języku polskim, także nawet, gdy nie chcemy jej wykorzystać w celu tłumaczenia dialogów, nie powinniśmy mieć problemów z zorientowaniu się w jej funkcjach.

Pobierz Subtitle Workshop 2.51

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: URUSoft

Data dodania: 2004-03-02

Rozmiar pliku: 1,03 MB

Nazwa pliku: subtitleworkshop251.zip

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP