SuperEasy Video Converter - czy aby na pewno taki "easy"?

SuperEasy Video Converter to niemieckiej produkcji aplikacja przeznaczona do konwersji plików do kilku najważniejszych formatów video.

Narzędzie przygotowywane było od początku z myślą o najmniej zorientowanych w słowniku informatycznym użytkownikach komputerów. Pomaga nam ono przerobić dowolny film w taki sposób, aby możliwe było jego odtworzenie na jednym z kilku podstawowych urządzeń.

Jeśli więc jesteśmy w posiadaniu iPoda, Sony PSP lub jednej z nowoczesnych konsol do gier, to aplikacja ta skierowana jest własnie na nas.

Dzięki temu, że programiści zablokowali w niej możliwość kompresji video do innych formatów niż obsługiwane przez wybrany typ urządzenia, spada ryzyko, że nasz sprzęt nie poradzi sobie z odtworzeniem przygotowywanego materiału.

Niestety, brak wyboru sposobu kompresji, to jednocześnie spora wada programu. O ile początkującym takie rozwiązanie jest bardzo na rękę, o tyle bardziej zainsteresowani konwersją użytkownicy zauważą w narzędziu brak możliwości zmiany jakiekokolwiek innego parametru kompresji, jak tylko rozmiaru filmu. Próżno więc szukać nam opcji zmiany częstotliwości próbkowania, czy zmiany kodeka dźwięku. Wszystkie te opcje zostały w aplikacji wyeliminowane.

Co zauważyliśmy w naszych próbach, to fakt, iż kodowany obraz, jeśli tylko ma inne proporcje niż te określone w programie, jest w czasie konwersji nieprzyjemnie zniekształcany.

Nawet konwersja do zwykłych plików Flash, czy Windows Media nie pozwala na wgląd w jakikolwiek parametr obrazu. Jeśli więc szukamy pełnowartościowej aplikacji, która choć po części pozwoli nam wpłynąć na parametry kodowanego materiału, radzimy zapoznać się chociażby z darmowym narzędziem Any Video Converter, czy VirtualLan Client. Oba pozwolą nam wpłynąć nie tylko na jakość wyjściowego pliku, ale przede wszystkim są darmowe, a ten ostatni dostępny jest również w polskiej wersji językowej.

Pobierz SuperEasy Video Converter 1.18

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: SuperEasy Video Converter

Data dodania: 2008-05-29

Rozmiar pliku: 26,17 MB

Nazwa pliku: supereasy_videoconverter_1.18_sm.exe

Licencja / cena: Shareware

Platforma systemowa: Windows 2000/XP/Vista


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: