Surf Express


SuperSonic Search

Ciekawym uzupełnieniem Surf Expressu w wersji Deluxe jest dołączany do niego program SuperSonic Search. Program ten jest przeznaczony do przeszukiwania zasobów Internetu: stron WWW, newsów i innych z wykorzystaniem popularnych serwerów - przeszukiwarek sieci: AltaVista, Yahoo, Infoseek, Excite lub HotBot.

Program nieco przypomina moduł Search Internet programu Sherlock z Mac OS-a 8.5, ale o mniejszych możliwościach konfiguracyjnych (SuperSonic Search nie ma np. możliwości dodawania nowych serwerów przeszukujących Internet). Wyniki swoich poszukiwań SuperSonic Search wyświetla w oknie naszej przeglądarki WWW.

Podsumowanie

Surf Express jest programem przeznaczonym do wspomagania ściągania stron WWW. Przydaje się wtedy, gdy nie mamy szybkiego połączenia z Internetem, np. gdy korzystamy z modemu, ale jego zastosowanie nie ogranicza się tylko do takich przypadków. Można go zastosować również wtedy, gdy łączymy się z siecią przez stałe, szybkie łącze jako swego rodzaju serwer proxy, który potrafi załadować do swego cache'a najczęściej oglądane przez nas strony WWW. Mechanizmy "przewidywania" oparte na analizie historii "wędrówek" po Internecie stanowią dobry wyróżnik Surf Expressu z pośród innych podobnych programów, choć wymagają chyba rozwinięcia w celu poprawienia ich skuteczności.

Na naszym CD-ROM-ie można znaleźć wersję próbną, w pełni funkcjonalną, działającą przez 30 dni programu Surf Express Deluxe na Macintosha i Windows.