Synchronizuj pliki przez Dropbox i zdobądź dodatkowe 3GB miejsca

Coraz popularniejsze stają się wszelkie usługi umożliwiające trzymanie danych w chmurze. Łącza internetowe są coraz szybsze, a mobilny internet coraz popularniejszy. A Dropbox wraz z HTC mają dla swoich użytkowników niespodziankę.


Przyszłościowa chmura

Dropbox to jedna z najpopularniejszych usług na świecie, która umożliwia przechowywanie danych w chmurze. Dzięki synchronizowaniu naszych danych na dysku z chmurą poprzez dedykowaną aplikację, mamy dostęp do swoich plików z poziomu przeglądarki oraz urządzeń mobilnych. Są one zawsze aktualne, w ostatniej wersji jaką zapisaliśmy, mamy też dostęp do poprzednich wersji. Pełną i działającą w tle synchronizację swoich plików między kilkoma komputerami zapewnia dedykowana aplikacja dostępna na platformy Windows, Mac oraz Linux.

Oprócz synchronizacji danych możemy udostępniać pliki znajomym lub tworzyć całe współdzielone foldery do pracy zespołowej. Jest to świetne narzędzie, dzięki któremu można oszczędzić mnóstwo czasu, który inaczej poświęcilibyśmy na ręczne zgrywanie danych, przenoszenie ich na pendrive’ach czy wysyłanie mailem. Dropobox posiada także bardzo przyjazną aplikację na system Android, które umożliwia zarządzanie swoimi plikami. Pliki z chmury nie są synchronizowane z urządzeniami mobilnymi, więc nie musimy się bać o koszta transferu, ale możemy je ściągać, edytować a także wgrywać nowe prosto z poziomu smartfona. Wszystkie zmiany automatycznie pojawią się na komputerach, na których zainstalowaliśmy aplikację.

Zobacz również:

  • Najlepsze aplikacje do tworzenia notatek w 2022 roku
  • Jaki smartfon 5G kupić? Najlepsze smartfony do 2000 zł [RANKING 2022]
Synchronizuj pliki przez Dropbox i zdobądź dodatkowe 3GB miejsca

Menu Dropboxa pozwala na łatwą nawigację po Twoich plikach

Synchronizuj pliki przez Dropbox i zdobądź dodatkowe 3GB miejsca

Są dostępne różne wersje płatnej usługi

HTC będzie partenerem Dropboxa

Podstawowa wersja usługi Dropbox jest bezpłatna, ale obarczona limitami miejsca na sieciowym dysku - czyli 2GB na nasze dane. Darmowe miejsce możemy rozbudować poprzez wykonanie określonych zadań (jak polubienie Dropboxa na Facebooku), albo bardzo żmudne polecanie usługi znajomym. Niedawno pojawił się szybszy sposób na zdobycie bonusowej przestrzeni - na mocy umowy między HTC a Dropboxem wszyscy użytkownicy smartfonów tajwańskiego producenta po zalogowaniu się na konto z poziomu telefonu otrzymają dodatkowe 3GB miejsca na dane ponad konto podstawowe, co łącznie sumuje się do 5GB. Z początku dodatkowy transfer miał być dostępny jedynie dla użytkowników telefonów z nakładką Sense 3.5, ale HTC utrzymuje, że zniosło to ograniczenie i każdy użytkownik telefonu z logiem tajwańskiego producenta otrzyma ten bonus.

Czy Ciebie też trapią problemy z Android Market?

Google w tyle, a HTC goni Apple

Samo Google nie udostępnia kompleksowego rozwiązania backupu wszystkich danych, tak jak niedawno zaprezentowany iCloud dla użytkowników urządzeń działających na iOS, czyli iPodów Touch, iPhone’ów i tabletów iPad od Apple. iCloud umożliwia trzymanie aż 5GB danych w chmurze, a oprócz tego oferuje backup aplikacji, dokumentów, zdjęć. Google umożliwiło już dużo wcześniej synchronizację niektórych ustawień, aplikacji, kontaktów i kalendarza poprzez konto Google. Usługa Google Docs, będąca pierwotnie przeglądarkowym pakietem biurowym, pozwala od niedawna na przechowywanie także innych formatów plików. Aplikacja dla Androida obsługująca serwis Google Plus samoczynnie wysyła zrobione zdjęcia aparatem w komórce do prywatnego albumu usługi Picasa. Chmura już jest obecna w telefonach z Androidem, jednak nie ma pełnej integracji, a Google nie udostępnia narzędzia dostępu do danych z komputera bez połączenia z internetem. Dropbox jest dużo bardziej intuicyjny, i co najważniejsze pozwala na przechowywanie plików także lokalnie. Dlatego cieszy nas partnerstwo HTC z Dropboxem, bo dopóki nie pojawią się nowe informacje o mitycznym Google Drive (czyli sieciowym dysku od samego Google), użytkownicy smartfonów zmuszeni będą do korzystania z rozwiązań innych firm. Dropbox jest obecnie jednym z najlepszych dostępnych dziś na rynku.

5GB to za mało! Może coś innego?

5GB miejsca może wydawać się małą ilością przestrzeni, zwłaszcza że konkurencyjny dla Dropboxa serwis box.net udostępnia użytkownikom iOS aż 50GB. Ale trzeba pamiętać, że obarczony jest w przeciwieństwie do Dropboxa ograniczeniami miesięcznego transferu i wielkości pojedynczego pliku. Dla osób, które potrzebują więcej miejsca dostępne są usługi premium. Ceny w przypadku Dropboxa to 10 dolarów miesięcznie/100 rocznie za 50GB przestrzeni oraz 20 dolarów na miesiąc/200 rocznie, za 100GB. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z darmowych rozwiązań od kilku firm - oprócz Dropbox’a i box.net jest także między innymi Minus, Ubuntu One czy SugarSync.

Gdzie znaleźć Dropboxa

Docelowo Dropbox ma być preinstalowany na wszystkich nowych urządzeniach tajwańskiego producenta. Ale jeśli nie znajduje się on domyślnie w Waszym systemie, to aplikację Dropbox na smartfony z Androidem możecie pobrać oczywiście ze sklepu Android Market. Aplikację desktopową na Windows, Mac OS oraz Linux’a pobierzecie z oficjalnej strony internetowej usługi.

A może zainteresuje Was możliwość stworzenia “osobistej chmury"? Umożliwia to specjalny dysk sieciowy firmy WD.

Dajcie znać w komentarzach, czy po zalogowaniu się z telefonów w HTC Sense faktycznie Wasz limit danych na koncie Dropbox się zwiększył.